8th edition

Upcoming races:

Giro d'Italia
03-10-2020 18:00 - 25-10-2020

Vuelta a Espańa
20-10-2020 18:40 - 08-11-2020

AG Driedaagse Brugge-De Panne
21-10-2020 13:00

Tour de Vendée
04-10-2021 16:00 - 04-11-2020

Last update: 18-10-2020 17:27

Shoutbox

liiioI put a simple shoutbox here, where logged in users can report problems, or comment on the game, etc.
2020-06-18 16:11:46

';

Ranking - last 52 weekse

Rank   Team   Manager  Result
1. bunga bunga1. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
2. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
3. ESP    ELOSEGUI MOMENE Inigo (MOV)
4. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
5. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
6. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
7. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
8. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
9. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
10. GBR    KNOX James (DQT)
11. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
12. POR    OLIVEIRA Ivo Emanuel Alves (UAD)
13. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
14. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
15. FRA    GAUDU David (GFC)
16. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
19. AUS    HAIG Jack (MTS)
20. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
21. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
22. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
23. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
24. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
25. GER    POLITT Nils (ISN)
26. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
27. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
28. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
29. USA    BARTA William (CCC)
30. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
  
kolvit   Zwycięzca edycji męskiej 2017  8777
2. Gruppetto  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
3. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
4. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
5. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
6. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
7. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
8. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
9. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
10. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
11. FRA    BRUNEL Alexys (GFC)
12. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
13. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
14. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
15. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
16. ITA    COVI Alessandro (UAD)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
19. FRA    FINE Eddy (COF)
20. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
21. EST    VAHTRA Norman (ISN)
22. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
23. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
24. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
25. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
26. CZE    HIRT Jan (CCC)
27. USA    CRADDOCK Lawson (EF1)
28. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
29. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
30. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
  
Kosa   Najlepszy w Vuela a Espana 2019  8638
3. GoGoPowerRangers  1. AUS    EWAN Caleb (LTS)
2. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
3. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
4. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
5. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
6. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
7. FRA    GAUDU David (GFC)
8. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
9. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
10. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
11. ITA    RAVASI Edward (UAD)
12. EST    VAHTRA Norman (ISN)
13. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
14. AUS    HAMILTON Chris (SUN)
15. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
16. GER    KAMNA Lennard (BOH)
17. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
18. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
19. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
20. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
21. DEN    EG Niklas (TFS)
22. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
23. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
24. SUI    MADER Gino (NTT)
25. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
26. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
27. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
28. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
29. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
30. ESP    MAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
  
przemoe   Zwycięzca edycji kobiecej 2016  8166
4. Dunajec  1. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. NED    OOMEN Sam (SUN)
3. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
4. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
5. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
7. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
8. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
11. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
12. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
13. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
14. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
15. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
16. POL    MAJKA Rafal (BOH)
17. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
18. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
19. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
20. HUN    VALTER Attila (CCC)
21. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
22. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
23. ITA    ARU Fabio (UAD)
24. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
25. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
26. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
27. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
28. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
29. GBR    WRIGHT Fred (TBM)
30. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
  
kosa84    8065
5. Team złoty pociąg  1. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
2. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
3. IRL    BENNETT Sam (DQT)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
6. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
7. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
8. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
9. LUX    RIES Michel (TFS)
10. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
11. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
12. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
13. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
14. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
15. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
16. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
17. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
18. HUN    PEAK Barnabas (MTS)
19. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
20. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
21. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
22. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
23. GER    POLITT Nils (ISN)
24. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
25. AUS    CLARKE Simon (EF1)
26. ITA    AFFINI Edoardo (MTS)
27. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
28. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
29. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
30. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
  
Enor    8028
6. tivano team  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. FRA    BARDET Romain (ALM)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. POL    MAJKA Rafal (BOH)
5. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
6. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
7. AUS    HAIG Jack (MTS)
8. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
9. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
10. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
11. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
12. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
13. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
14. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
15. ESP    BARCELO ARAGON Fernando (COF)
16. SUI    MADER Gino (NTT)
17. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
20. COL    OSORIO CARVAJAL Alejandro (CJR)
21. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
22. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
23. LUX    RIES Michel (TFS)
24. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
25. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
26. ITA    OLDANI Stefano (LTS)
27. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
28. ESP    CANTON SERRANO Isaac (BBH)
29. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
30. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
  
tivano    7929
7. TS Cycling Team  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. GBR    HOLMES Matthew (LTS)
5. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
6. EST    VAHTRA Norman (ISN)
7. USA    BARTA William (CCC)
8. POR    OLIVEIRA Ivo Emanuel Alves (UAD)
9. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
10. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
11. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
12. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
13. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
14. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
15. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
16. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
17. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
20. LUX    RIES Michel (TFS)
21. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
22. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
23. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
24. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
25. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
26. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
27. AUS    EWAN Caleb (LTS)
28. NZL    SCULLY Tom (EF1)
29. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
30. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
  
Tomek86    7845
8. GKS TYCHY  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
3. CZE    HIRT Jan (CCC)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
6. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
8. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
9. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
10. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
11. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
12. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
13. FRA    GAUDU David (GFC)
14. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
15. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
16. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
17. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
18. HUN    VALTER Attila (CCC)
19. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
20. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
21. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
22. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
23. SUI    JACOBS Johan (MOV)
24. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
25. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
26. AUS    STORER Michael (SUN)
27. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
28. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
29. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
30. POL    MAJKA Rafal (BOH)
  
msc    7820
9. Kanczuga  1. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
2. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
3. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
4. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
5. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
6. FRA    GAUDU David (GFC)
7. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
8. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
9. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
10. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
11. GBR    ROWE Luke (INS)
12. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
13. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
14. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
15. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
16. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
17. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
20. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
21. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
22. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
23. GBR    KNOX James (DQT)
24. ITA    GANNA Filippo (INS)
25. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
26. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
27. NED    OOMEN Sam (SUN)
28. AUT    GAMPER Patrick (BOH)
29. DEN    EG Niklas (TFS)
30. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
  
Milvanius    7719
10. Żarłoki  1. IRL    BENNETT Sam (DQT)
2. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
3. POL    MAJKA Rafal (BOH)
4. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
5. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
6. SLO    MOHORIC Matej (TBM)
7. NZL    BENNETT George (TJV)
8. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
9. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
10. FRA    GAILLARD Marlon (TDE)
11. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
12. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
13. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
14. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
15. KAZ    NATAROV Yuriy (AST)
16. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
17. ITA    BAGIOLI Nicola (ANS)
18. ESP    BARCELO ARAGON Fernando (COF)
19. BEL    VAN GESTEL Dries (TDE)
20. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
21. CZE    HIRT Jan (CCC)
22. FRA    PETERS Nans (ALM)
23. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
24. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
25. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
26. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
27. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
28. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
29. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
30. SLO    NOVAK Domen (TBM)
  
zulu    7315
... ...     ...     ...


General Classification 2020

Rank   Team   Manager  Result
1. bunga bunga1. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
2. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
3. ESP    ELOSEGUI MOMENE Inigo (MOV)
4. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
5. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
6. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
7. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
8. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
9. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
10. GBR    KNOX James (DQT)
11. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
12. POR    OLIVEIRA Ivo Emanuel Alves (UAD)
13. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
14. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
15. FRA    GAUDU David (GFC)
16. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
19. AUS    HAIG Jack (MTS)
20. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
21. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
22. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
23. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
24. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
25. GER    POLITT Nils (ISN)
26. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
27. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
28. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
29. USA    BARTA William (CCC)
30. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
  
kolvit   Zwycięzca edycji męskiej 2017  8943
2. Gruppetto  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
3. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
4. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
5. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
6. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
7. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
8. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
9. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
10. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
11. FRA    BRUNEL Alexys (GFC)
12. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
13. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
14. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
15. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
16. ITA    COVI Alessandro (UAD)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
19. FRA    FINE Eddy (COF)
20. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
21. EST    VAHTRA Norman (ISN)
22. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
23. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
24. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
25. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
26. CZE    HIRT Jan (CCC)
27. USA    CRADDOCK Lawson (EF1)
28. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
29. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
30. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
  
Kosa   Najlepszy w Vuela a Espana 2019  8855
3. Team złoty pociąg  1. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
2. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
3. IRL    BENNETT Sam (DQT)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
6. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
7. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
8. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
9. LUX    RIES Michel (TFS)
10. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
11. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
12. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
13. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
14. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
15. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
16. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
17. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
18. HUN    PEAK Barnabas (MTS)
19. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
20. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
21. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
22. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
23. GER    POLITT Nils (ISN)
24. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
25. AUS    CLARKE Simon (EF1)
26. ITA    AFFINI Edoardo (MTS)
27. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
28. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
29. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
30. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
  
Enor    8573
4. tivano team  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. FRA    BARDET Romain (ALM)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. POL    MAJKA Rafal (BOH)
5. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
6. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
7. AUS    HAIG Jack (MTS)
8. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
9. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
10. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
11. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
12. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
13. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
14. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
15. ESP    BARCELO ARAGON Fernando (COF)
16. SUI    MADER Gino (NTT)
17. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
20. COL    OSORIO CARVAJAL Alejandro (CJR)
21. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
22. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
23. LUX    RIES Michel (TFS)
24. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
25. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
26. ITA    OLDANI Stefano (LTS)
27. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
28. ESP    CANTON SERRANO Isaac (BBH)
29. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
30. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
  
tivano    8097
5. Kanczuga  1. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
2. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
3. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
4. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
5. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
6. FRA    GAUDU David (GFC)
7. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
8. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
9. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
10. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
11. GBR    ROWE Luke (INS)
12. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
13. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
14. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
15. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
16. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
17. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
20. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
21. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
22. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
23. GBR    KNOX James (DQT)
24. ITA    GANNA Filippo (INS)
25. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
26. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
27. NED    OOMEN Sam (SUN)
28. AUT    GAMPER Patrick (BOH)
29. DEN    EG Niklas (TFS)
30. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
  
Milvanius    8068
6. TS Cycling Team  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. GBR    HOLMES Matthew (LTS)
5. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
6. EST    VAHTRA Norman (ISN)
7. USA    BARTA William (CCC)
8. POR    OLIVEIRA Ivo Emanuel Alves (UAD)
9. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
10. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
11. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
12. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
13. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
14. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
15. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
16. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
17. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
20. LUX    RIES Michel (TFS)
21. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
22. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
23. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
24. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
25. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
26. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
27. AUS    EWAN Caleb (LTS)
28. NZL    SCULLY Tom (EF1)
29. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
30. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
  
Tomek86    8012
7. GoGoPowerRangers  1. AUS    EWAN Caleb (LTS)
2. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
3. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
4. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
5. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
6. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
7. FRA    GAUDU David (GFC)
8. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
9. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
10. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
11. ITA    RAVASI Edward (UAD)
12. EST    VAHTRA Norman (ISN)
13. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
14. AUS    HAMILTON Chris (SUN)
15. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
16. GER    KAMNA Lennard (BOH)
17. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
18. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
19. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
20. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
21. DEN    EG Niklas (TFS)
22. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
23. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
24. SUI    MADER Gino (NTT)
25. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
26. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
27. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
28. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
29. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
30. ESP    MAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
  
przemoe   Zwycięzca edycji kobiecej 2016  7983
8. Dunajec  1. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. NED    OOMEN Sam (SUN)
3. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
4. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
5. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
7. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
8. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
11. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
12. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
13. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
14. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
15. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
16. POL    MAJKA Rafal (BOH)
17. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
18. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
19. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
20. HUN    VALTER Attila (CCC)
21. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
22. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
23. ITA    ARU Fabio (UAD)
24. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
25. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
26. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
27. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
28. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
29. GBR    WRIGHT Fred (TBM)
30. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
  
kosa84    7940
9. GKS TYCHY  1. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
2. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
3. CZE    HIRT Jan (CCC)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
6. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
8. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
9. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
10. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
11. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
12. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
13. FRA    GAUDU David (GFC)
14. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
15. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
16. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
17. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
18. HUN    VALTER Attila (CCC)
19. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
20. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
21. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
22. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
23. SUI    JACOBS Johan (MOV)
24. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
25. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
26. AUS    STORER Michael (SUN)
27. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
28. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
29. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
30. POL    MAJKA Rafal (BOH)
  
msc    7933
10. Żarłoki  1. IRL    BENNETT Sam (DQT)
2. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
3. POL    MAJKA Rafal (BOH)
4. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
5. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
6. SLO    MOHORIC Matej (TBM)
7. NZL    BENNETT George (TJV)
8. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
9. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
10. FRA    GAILLARD Marlon (TDE)
11. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
12. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
13. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
14. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
15. KAZ    NATAROV Yuriy (AST)
16. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
17. ITA    BAGIOLI Nicola (ANS)
18. ESP    BARCELO ARAGON Fernando (COF)
19. BEL    VAN GESTEL Dries (TDE)
20. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
21. CZE    HIRT Jan (CCC)
22. FRA    PETERS Nans (ALM)
23. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
24. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
25. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
26. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
27. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
28. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
29. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
30. SLO    NOVAK Domen (TBM)
  
zulu    7524
11. BMC  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. ITA    FORMOLO Davide (UAD)
3. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
4. NED    OOMEN Sam (SUN)
5. BEL    MERLIER Tim (AFC)
6. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
7. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
8. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
11. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
12. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
13. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
14. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
15. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
16. GER    KAMNA Lennard (BOH)
17. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
18. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
19. USA    GARRISON Ian (DQT)
20. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
21. ITA    RAVANELLI Simone (ANS)
22. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
23. ITA    BALLERINI Davide (DQT)
24. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
25. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
26. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
27. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
28. AUS    DURBRIDGE Luke (MTS)
29. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
30. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
  
Nakazar    7358
12. VeloValencia  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
3. FRA    BOUCHARD Geoffrey (ALM)
4. USA    GARRISON Ian (DQT)
5. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
6. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
8. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
9. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
10. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
11. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
12. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
13. BEL    VAN MOER Brent (LTS)
14. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
15. GBR    KNOX James (DQT)
16. FRA    GAUDU David (GFC)
17. SUI    JACOBS Johan (MOV)
18. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
19. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
20. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
21. NZL    BENNETT George (TJV)
22. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
23. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
24. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
25. GER    POLITT Nils (ISN)
26. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
27. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
28. COL    BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (MOV)
29. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
30. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
  
Arturo    7097
13. Cross is Coming  1. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
2. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
3. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
4. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
5. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
6. USA    GARRISON Ian (DQT)
7. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
8. IRL    BENNETT Sam (DQT)
9. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
10. GER    KAMNA Lennard (BOH)
11. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
12. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
13. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
14. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
15. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
16. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
17. GBR    CULLAIGH Gabriel (MOV)
18. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
19. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
20. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
21. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
22. FRA    SENECHAL Florian (DQT)
23. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
24. GBR    HAYTER Ethan (INS)
25. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
26. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
27. ITA    ALBANESE Vincenzo (BCF)
28. GBR    YATES Simon (MTS)
29. BEL    CAPIOT Amaury (SVB)
30. SUI    JACOBS Johan (MOV)
  
hunterp   Zwycięzca edycji kobiecej 2017  6872
14. LB Development Team  1. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
2. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
3. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
6. GER    KAMNA Lennard (BOH)
7. NED    EENKHOORN Pascal (TJV)
8. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
9. ESP    CARRETERO MILLAN Hector (MOV)
10. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
11. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
12. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
13. USA    GARRISON Ian (DQT)
14. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
15. LUX    RIES Michel (TFS)
16. BEL    VAN HOOYDONCK Nathan (CCC)
17. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
18. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
19. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
20. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
21. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
22. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
23. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
24. FRA    GAUDU David (GFC)
25. ITA    GANNA Filippo (INS)
26. NED    OOMEN Sam (SUN)
27. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
28. DEN    EG Niklas (TFS)
29. AUT    GALL Felix (SUN)
30. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
  
lokalny biznesmen    6838
15. Sebkaaa Team  1. GBR    YATES Simon (MTS)
2. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
3. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
4. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
5. FRA    GAUDU David (GFC)
6. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
7. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
8. ITA    ARU Fabio (UAD)
9. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
10. GER    KAMNA Lennard (BOH)
11. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
12. GER    KANTER Max (SUN)
13. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
14. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
15. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
16. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
17. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
18. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
19. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
20. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
21. USA    GARRISON Ian (DQT)
22. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
23. DEN    KAMP Alexander (TFS)
24. EST    VAHTRA Norman (ISN)
25. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
26. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
27. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
28. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
29. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
30. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
  
sebkaaa   Zwycięzca edycji męskiej 2015  6789
16. kelme team  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
5. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
6. FRA    GAUDU David (GFC)
7. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
8. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
9. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
10. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
11. GER    WALSCHEID Maximilian (NTT)
12. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
13. CZE    HIRT Jan (CCC)
14. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
15. GBR    KNOX James (DQT)
16. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
17. ESP    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben (FOR)
18. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
19. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
20. DEN    EG Niklas (TFS)
21. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
22. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
23. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
24. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
25. GER    KANTER Max (SUN)
26. ITA    SOBRERO Matteo (NTT)
27. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
28. ITA    COVI Alessandro (UAD)
29. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
30. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
  
allorc    6775
17. Zygzaki  1. GER    POLITT Nils (ISN)
2. UKR    PADUN Mark (TBM)
3. EST    LAAS Martin (BOH)
4. USA    BARTA William (CCC)
5. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
6. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
7. IRL    BENNETT Sam (DQT)
8. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
9. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
10. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
11. BEL    MEURISSE Xandro (CWG)
12. NED    VAN DER POEL David (AFC)
13. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
14. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
15. ESP    CABEDO CARDA Oscar (BBH)
16. NED    VAN KESSEL Corne (CWG)
17. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
18. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
19. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
20. ITA    COVI Alessandro (UAD)
21. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
22. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
23. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
24. COL    FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (ANS)
25. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
26. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
27. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
28. FRA    COQUARD Bryan (VCB)
29. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
30. ESP    PEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
  
rogerg   Najlepszy w Giro d'Italia 2019  6554
18. UPS  1. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
2. ITA    AGNOLI Valerio (???)
3. USA    BARTA William (CCC)
4. ITA    COVI Alessandro (UAD)
5. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
6. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
7. GER    KLUGE Roger (LTS)
8. ITA    SABATINI Fabio (COF)
9. NZL    ARCHBOLD Shane (DQT)
10. USA    HAGA Chad (SUN)
11. GER    KAMNA Lennard (BOH)
12. COL    MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (UAD)
13. AUS    HAMILTON Chris (SUN)
14. POR    OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes (MOV)
15. GER    SELIG Rudiger (BOH)
16. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
17. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
18. ITA    GANNA Filippo (INS)
19. NED    OOMEN Sam (SUN)
20. BEL    CAMPENAERTS Victor (NTT)
21. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
22. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
23. GER    POLITT Nils (ISN)
24. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
25. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
26. NED    JAKOBSEN Fabio (DQT)
27. COL    URAN URAN Rigoberto (EF1)
28. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
29. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
30. GBR    STANNARD Ian (INS)
  
Luis    6504
19. GewissEPOattack  1. GBR    YATES Simon (MTS)
2. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
5. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
6. GER    POLITT Nils (ISN)
7. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
8. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
9. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
10. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
11. NED    BOL Cees (SUN)
12. NED    OOMEN Sam (SUN)
13. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
14. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
15. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
16. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
17. GER    KAMNA Lennard (BOH)
18. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
19. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
20. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
21. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
22. USA    GARRISON Ian (DQT)
23. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
24. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
25. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
26. ITA    COVI Alessandro (UAD)
27. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
28. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
29. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
30. FRA    RENARD Alexis (ISN)
  
Clif    6443
20. ZZZ  1. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
2. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. NED    JAKOBSEN Fabio (DQT)
6. GBR    GEOGHEGAN HART Tao (INS)
7. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
8. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
9. DEN    ANDERSEN Asbjorn Kragh (SUN)
10. FRA    GRELLIER Fabien (TDE)
11. NZL    FRAME Alex (TFS)
12. AUS    POWER Robert (SUN)
13. GBR    ROWE Luke (INS)
14. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
15. BEL    THIJSSEN Gerben (LTS)
16. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
17. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
18. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
19. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
20. GER    KAMNA Lennard (BOH)
21. BEL    VAN HOOYDONCK Nathan (CCC)
22. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
23. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
24. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
25. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
26. DEN    KAMP Alexander (TFS)
27. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
28. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
29. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
30. GBR    CULLAIGH Gabriel (MOV)
  
redzik   Zwycięzca edycji męskiej 2018  6395
21. Nietoperze z Walencji  1. AUS    EWAN Caleb (LTS)
2. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
3. FRA    GAUDU David (GFC)
4. FRA    PETERS Nans (ALM)
5. BEL    NAESEN Lawrence (ALM)
6. ITA    ROSA Diego (ARK)
7. ESP    FRAILE MATARRANZ Omar (AST)
8. ITA    BOARO Manuele (AST)
9. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
10. ESP    ABERASTURI IZAGA Jon (CJR)
11. ESP    MADRAZO RUIZ Angel (BBH)
12. FRA    BOUCHARD Geoffrey (ALM)
13. GER    KAMNA Lennard (BOH)
14. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
15. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
16. CZE    VAKOC Petr (AFC)
17. ITA    CONSONNI Simone (COF)
18. GER    POLITT Nils (ISN)
19. BEL    WALLAYS Jelle (LTS)
20. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
21. ESP    PEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
22. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
23. AUT    HALLER Marco (TBM)
24. USA    HAGA Chad (SUN)
25. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
26. POL    MAJKA Rafal (BOH)
27. FRA    DOMONT Axel (ALM)
28. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
29. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
30. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
  
BARTOLINO    6363
22. Outsiders  1. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
2. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
3. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
4. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
5. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
6. GER    KAMNA Lennard (BOH)
7. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
8. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
9. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
10. CZE    HIRT Jan (CCC)
11. POL    MAJKA Rafal (BOH)
12. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
13. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
14. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
15. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
16. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
17. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
18. AUS    EWAN Caleb (LTS)
19. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
20. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
21. ITA    COVI Alessandro (UAD)
22. NED    OOMEN Sam (SUN)
23. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
24. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
25. USA    BARTA William (CCC)
26. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
27. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
28. SUI    JACOBS Johan (MOV)
29. CZE    VAKOC Petr (AFC)
30. POL    BODNAR Maciej (BOH)
  
Outsider    6316
23. hrU Cycling Project  1. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
2. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
3. UKR    PADUN Mark (TBM)
4. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
5. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
6. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
7. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
8. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
9. AUS    GROVES Kaden (MTS)
10. GBR    CULLAIGH Gabriel (MOV)
11. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
12. GER    KAMNA Lennard (BOH)
13. USA    OWEN Logan (EF1)
14. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
15. POL    PALUTA Michal (CCC)
16. DEN    NORSGAARD JORGENSEN Mathias (MOV)
17. COL    CONTRERAS PINZON Rodrigo (AST)
18. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
19. GBR    ROWE Luke (INS)
20. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
21. ECU    NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (INS)
22. GBR    KNOX James (DQT)
23. AUS    MCCARTHY Jay (BOH)
24. NZL    SCULLY Tom (EF1)
25. NZL    FRAME Alex (TFS)
26. AUS    EWAN Caleb (LTS)
27. DEN    VALGREN ANDERSEN Michael (NTT)
28. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
29. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
30. NED    VAN GOETHEM Brian (LTS)
  
hru   Najlepszy w Tour de France 2019 WNajlepszy w mistrzostwach świata 2019  6165
24. Team Sandro  1. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
2. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
3. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
4. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
5. AUS    EWAN Caleb (LTS)
6. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
7. ITA    ARU Fabio (UAD)
8. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
9. CZE    VAKOC Petr (AFC)
10. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
11. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
12. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
13. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
14. GER    KAMNA Lennard (BOH)
15. ECU    CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
16. UKR    PADUN Mark (TBM)
17. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
18. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
19. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
20. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
21. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
22. USA    BARTA William (CCC)
23. GER    KANTER Max (SUN)
24. POL    PALUTA Michal (CCC)
25. COL    OSORIO CARVAJAL Alejandro (CJR)
26. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
27. HUN    VALTER Attila (CCC)
28. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
29. FRA    GAUDU David (GFC)
30. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
  
Sandro10    6101
25. SAXO Animex  1. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
2. POL    MAJKA Rafal (BOH)
3. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
4. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
6. CZE    KREUZIGER Roman (NTT)
7. ESP    NIEVE ITURRALDE Mikel (MTS)
8. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
9. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
10. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
11. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
12. GBR    KNOX James (DQT)
13. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
14. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
15. CZE    HIRT Jan (CCC)
16. COL    HODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
17. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
18. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
19. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
20. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
21. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
22. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
23. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
24. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
25. DEN    EG Niklas (TFS)
26. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
27. POL    PALUTA Michal (CCC)
28. CRC    RIVERA SERRANO Kevin (ANS)
29. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
30. GER    KAMNA Lennard (BOH)
  
tomtom83    6074
26. FairPlay  1. FRA    COSNEFROY Benoit (ALM)
2. FRA    BOUCHARD Geoffrey (ALM)
3. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
4. GER    KAMNA Lennard (BOH)
5. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
6. GBR    KNOX James (DQT)
7. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
8. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
9. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
10. FRA    GAUDU David (GFC)
11. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
12. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
13. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
14. NED    BOL Cees (SUN)
15. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
16. IRL    DUNBAR Eddie (INS)
17. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
18. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
19. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
20. NED    OOMEN Sam (SUN)
21. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
22. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
23. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
24. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
25. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
26. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
27. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
28. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
29. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
30. LUX    RIES Michel (TFS)
  
kamil7   Zwycięzca edycji męskiej 2019  6037
27. PaStKaz  1. USA    BARTA William (CCC)
2. GER    SALMON Martin (SUN)
3. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
4. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
5. CAN    WOODS Michael (EF1)
6. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
7. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
8. FRA    GAUDU David (GFC)
9. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
10. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
11. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
12. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
13. NED    BOL Cees (SUN)
14. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
15. AUT    PERNSTEINER Hermann (TBM)
16. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. GBR    KNOX James (DQT)
19. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
20. FRA    PETIT Adrien (TDE)
21. AUS    MORTON Lachlan (EF1)
22. ITA    NIBALI Antonio (TFS)
23. NED    HOFSTEDE Lennard (TJV)
24. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
25. ESP    PEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
26. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
27. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
28. BEL    THEUNS Edward (TFS)
29. BEL    WARLOP Jordi (SVB)
30. UKR    PADUN Mark (TBM)
  
PaStKaz    6010
28. Pogromcy Monumentów  1. SVK    SAGAN Peter (BOH)
2. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. BEL    VAN DEN BOSSCHE Fabio (SVB)
4. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
5. ITA    COVI Alessandro (UAD)
6. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
7. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
8. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
9. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
10. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
11. BEL    VAN KEIRSBULCK Guillaume (CCC)
12. GER    KAMNA Lennard (BOH)
13. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
14. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
15. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
16. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
17. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
18. NED    OOMEN Sam (SUN)
19. ITA    ROSA Diego (ARK)
20. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
21. GBR    KNOX James (DQT)
22. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
23. NED    NIEUWENHUIS Joris (SUN)
24. BEL    VERVAEKE Louis (AFC)
25. MEX    VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (EF1)
26. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
27. USA    BARTA William (CCC)
28. CZE    HIRT Jan (CCC)
29. GBR    CULLAIGH Gabriel (MOV)
30. USA    GARRISON Ian (DQT)
  
Edek M.    5985
29. WosiuCyclingClub  1. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
2. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
3. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
4. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
5. SUI    JACOBS Johan (MOV)
6. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
7. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
8. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
9. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
10. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
11. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
12. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
13. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
14. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
15. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
16. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
17. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
18. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
19. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
20. ESP    VALLS FERRI Rafael (TBM)
21. BEL    CRAS Steff (LTS)
22. AUS    EWAN Caleb (LTS)
23. FRA    BOUHANNI Nacer (ARK)
24. ITA    ROSA Diego (ARK)
25. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
26. AUS    HAIG Jack (MTS)
27. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
28. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
29. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
30. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
  
Wosiu07    5674
30. Osiem gwiazd  1. FRA    GAUDU David (GFC)
2. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
3. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
4. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
5. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
6. GBR    KNOX James (DQT)
7. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
8. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
11. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
12. SUI    JACOBS Johan (MOV)
13. GER    SALMON Martin (SUN)
14. FRA    BURGAUDEAU Mathieu (TDE)
15. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
16. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
17. FRA    SELLIER Simon (TDE)
18. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
19. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
20. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
21. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
22. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
23. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
24. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
25. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
26. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
27. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
28. GER    KAMNA Lennard (BOH)
29. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
30. ITA    AFFINI Edoardo (MTS)
  
Kubus fatalista    5625
31. Polti  1. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
2. ESP    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben (FOR)
3. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
4. AUS    DURBRIDGE Luke (MTS)
5. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
6. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
7. GBR    KNOX James (DQT)
8. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
9. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
10. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
11. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
12. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
13. SUI    JACOBS Johan (MOV)
14. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
15. CZE    VAKOC Petr (AFC)
16. FRA    SENECHAL Florian (DQT)
17. FRA    BARDET Romain (ALM)
18. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
19. FRA    BRUNEL Alexys (GFC)
20. FRA    BOUHANNI Nacer (ARK)
21. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
22. ITA    ALBANESE Vincenzo (BCF)
23. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
24. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
25. GBR    ROWE Luke (INS)
26. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
27. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
28. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
29. EST    KANGERT Tanel (EF1)
30. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
  
rojekk    5545
32. cassavettes  1. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
2. AUS    EWAN Caleb (LTS)
3. BEL    VAN AVERMAET Greg (CCC)
4. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
5. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
6. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
7. EST    LAAS Martin (BOH)
8. GBR    HAYTER Ethan (INS)
9. AUS    GROVES Kaden (MTS)
10. BEL    DE VREESE Laurens (AST)
11. NED    DE KORT Koen (TFS)
12. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
13. AUS    SCOTSON Miles (GFC)
14. FRA    LADAGNOUS Matthieu (GFC)
15. BEL    STEELS Stijn (DQT)
16. NED    LINDEMAN Bert-Jan (TJV)
17. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
18. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
19. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
20. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
21. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
22. FRA    BRUNEL Alexys (GFC)
23. FRA    DOMONT Axel (ALM)
24. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
25. ITA    COVI Alessandro (UAD)
26. GER    MATHIS Marco (COF)
27. NED    KELDERMAN Wilco (SUN)
28. NED    MOLLEMA Bauke (TFS)
29. LUX    JUNGELS Bob (DQT)
30. DEN    JUUL JENSEN Christopher (MTS)
  
cassavettes    5456
33. Schleck łańcuch trafił  1. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
3. ITA    GANNA Filippo (INS)
4. AUS    HEPBURN Michael (MTS)
5. GBR    YATES Simon (MTS)
6. CRC    AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey (INS)
7. SLO    POLANC Jan (UAD)
8. AUS    HANSEN Adam (LTS)
9. USA    KUSS Sepp (TJV)
10. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
11. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
12. IRL    BENNETT Sam (DQT)
13. FRA    LEDANOIS Kevin (ARK)
14. BEL    WYNANTS Maarten (TJV)
15. ARG    SEPULVEDA Eduardo (MOV)
16. LUX    GASTAUER Ben (ALM)
17. ITA    PUCCIO Salvatore (INS)
18. NED    DE KORT Koen (TFS)
19. AUT    POSTLBERGER Lukas (BOH)
20. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
21. NED    HOFLAND Moreno (EF1)
22. SUI    REICHENBACH Sebastien (GFC)
23. DEN    ANDERSEN Asbjorn Kragh (SUN)
24. GER    KOCH Jonas (CCC)
25. EST    KANGERT Tanel (EF1)
26. SLO    MEZGEC Luka (MTS)
27. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
28. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
29. NED    TOLHOEK Antwan (TJV)
30. NZL    ARCHBOLD Shane (DQT)
  
Goalkeeper    5221
34. bziummmm  1. IRL    BENNETT Sam (DQT)
2. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
3. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
4. POL    MAJKA Rafal (BOH)
5. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
6. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
7. ESP    BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (TBM)
8. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
9. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
10. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
11. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
12. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
13. FRA    DOMONT Axel (ALM)
14. USA    BARTA William (CCC)
15. NZL    SCULLY Tom (EF1)
16. NED    LINDEMAN Bert-Jan (TJV)
17. USA    KUSS Sepp (TJV)
18. ESP    MAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
19. USA    BROWN Nathan (RLY)
20. FRA    GAUTIER Cyril (VCB)
21. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
22. NOR    EIKING Odd Christian (CWG)
23. RUS    PORSEV Aleksandr (GAZ)
24. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
25. NED    VAN DER POEL David (AFC)
26. ITA    FONZI Giuseppe (THR)
27. FRA    LEMOINE Cyril (COF)
28. USA    BENNETT Sean (EF1)
29. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
30. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
  
pqr    5029
35. Terror  1. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
2. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
3. ITA    PETILLI Simone (CWG)
4. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
5. GER    POLITT Nils (ISN)
6. NED    OOMEN Sam (SUN)
7. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
8. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
9. FRA    GAUDU David (GFC)
10. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
11. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
12. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
13. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
14. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
15. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
16. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
17. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
18. SUI    MADER Gino (NTT)
19. BEL    BENOOT Tiesj (SUN)
20. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
21. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
22. FRA    BARDET Romain (ALM)
23. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
24. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
25. CZE    HIRT Jan (CCC)
26. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
27. SUI    JACOBS Johan (MOV)
28. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
29. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
30. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
  
liiio    5018
36. ObiFujiTeam  1. GER    ACKERMANN Pascal (BOH)
2. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
3. POL    MAJKA Rafal (BOH)
4. IRL    BENNETT Sam (DQT)
5. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
6. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
7. CZE    HIRT Jan (CCC)
8. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
9. EST    VAHTRA Norman (ISN)
10. VEN    AULAR SANABRIA Orluis Alberto (CJR)
11. SRB    RAJOVIC Dusan (NDP)
12. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
13. GER    HOLLMANN Juri (MOV)
14. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
15. RSA    GIBBONS Ryan (NTT)
16. ITA    VENCHIARUTTI Nicola (ANS)
17. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
18. BEL    DEVENYNS Dries (DQT)
19. NED    NIEUWENHUIS Joris (SUN)
20. AUT    GALL Felix (SUN)
21. HUN    PEAK Barnabas (MTS)
22. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
23. NOR    JENSEN August (RIW)
24. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
25. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
26. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
27. DEN    HULGAARD Morten (UXT)
28. NED    HOFLAND Moreno (EF1)
29. AUS    GROVES Kaden (MTS)
30. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
  
obi    5016
36. Ladri di biciclette  1. GBR    KNOX James (DQT)
2. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
3. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
4. FRA    COSNEFROY Benoit (ALM)
5. BEL    NAESEN Oliver (ALM)
6. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
7. FRA    SENECHAL Florian (DQT)
8. AUS    EWAN Caleb (LTS)
9. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
10. FRA    TURGIS Anthony (TDE)
11. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
12. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
13. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
14. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
15. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
16. USA    BENNETT Sean (EF1)
17. BEL    VERVAEKE Louis (AFC)
18. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
19. GBR    ROWE Luke (INS)
20. BEL    WYNANTS Maarten (TJV)
21. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
22. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
23. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
24. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
25. GER    DENZ Nico (SUN)
26. ITA    CIMA Damiano (GAZ)
27. GER    KAMNA Lennard (BOH)
28. NED    OOMEN Sam (SUN)
29. ITA    SCARONI Cristian (GAZ)
30. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
  
Davout    5016
38. Sultans of Cycling  1. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
2. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
3. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
4. CZE    VAKOC Petr (AFC)
5. ESP    NAVARRO GARCIA Daniel (ISN)
6. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
7. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
8. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
9. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
10. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
11. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
12. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
13. GBR    KNOX James (DQT)
14. FRA    SENECHAL Florian (DQT)
15. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
16. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
17. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
18. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
19. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
20. GER    KAMNA Lennard (BOH)
21. GER    SUTTERLIN Jasha (SUN)
22. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
23. FRA    DOMONT Axel (ALM)
24. GBR    YATES Simon (MTS)
25. AUS    EWAN Caleb (LTS)
26. AUS    DURBRIDGE Luke (MTS)
27. NED    TOLHOEK Antwan (TJV)
28. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
29. GBR    STANNARD Ian (INS)
30. BEL    STEELS Stijn (DQT)
  
zboro    5006
39. jon ezeitza  1. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
2. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
3. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
4. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
5. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
6. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
7. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
8. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
9. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
10. GBR    KNOX James (DQT)
11. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
12. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
13. AUS    CLARKE Simon (EF1)
14. FRA    MOLARD Rudy (GFC)
15. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
16. ESP    NIEVE ITURRALDE Mikel (MTS)
17. CZE    HIRT Jan (CCC)
18. FRA    PETIT Adrien (TDE)
19. GBR    ROWE Luke (INS)
20. NED    TUSVELD Martijn (SUN)
21. FRA    BIDARD Francois (ALM)
22. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
23. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
24. FRA    LEDANOIS Kevin (ARK)
25. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
26. AUS    HAIG Jack (MTS)
27. COL    BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (MOV)
28. AUT    HALLER Marco (TBM)
29. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
30. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
  
jon ezeitza    4905
40. they-might-be-giants  1. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. GBR    YATES Adam (MTS)
3. GBR    THOMAS Geraint (INS)
4. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
5. POL    MAJKA Rafal (BOH)
6. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
7. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
8. ITA    NIZZOLO Giacomo (NTT)
9. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
10. BEL    DE VREESE Laurens (AST)
11. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
12. BEL    VAN DER SANDE Tosh (LTS)
13. NED    ROOSEN Timo (TJV)
14. DEN    PEDERSEN Casper Phillip (SUN)
15. GER    ZABEL Rick (ISN)
16. ESP    HERRADA LOPEZ Jose (COF)
17. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
18. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
19. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
20. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
21. ITA    AGNOLI Valerio (???)
22. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
23. ITA    COVI Alessandro (UAD)
24. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
25. FRA    FINE Eddy (COF)
26. FRA    MORIN Emmanuel (COF)
27. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
28. GER    MATHIS Marco (COF)
29. SUI    JACOBS Johan (MOV)
30. DEN    BYRIEL IVERSEN Rasmus (LTS)
  
they-might-be-giants    4796
41. Hanysy  1. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
2. NED    POELS Wout (TBM)
3. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
4. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
5. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
6. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
7. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
8. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
9. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
10. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
11. USA    GARRISON Ian (DQT)
12. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
13. IRL    BENNETT Sam (DQT)
14. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
15. ITA    ARU Fabio (UAD)
16. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
17. GBR    KNOX James (DQT)
18. FRA    THOMAS Benjamin (GFC)
19. AUS    HARPER Chris (TJV)
20. DEN    VALGREN ANDERSEN Michael (NTT)
21. FRA    TURGIS Anthony (TDE)
22. USA    BARTA William (CCC)
23. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
24. FRA    EDET Nicolas (COF)
25. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
26. GER    GESCHKE Simon (CCC)
27. AUS    HAAS Nathan (COF)
28. FRA    COSNEFROY Benoit (ALM)
29. DEN    EG Niklas (TFS)
30. FRA    BOUCHARD Geoffrey (ALM)
  
throndor    4673
42. MsHK Žilina  1. SVK    SAGAN Peter (BOH)
2. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
3. FRA    BARDET Romain (ALM)
4. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
5. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
6. IRL    BENNETT Sam (DQT)
7. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
8. NED    VAN KESSEL Corne (CWG)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
11. BEL    PLANCKAERT Emiel (SVB)
12. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
13. FRA    GUGLIELMI Simon (GFC)
14. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
15. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
16. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
17. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
18. ITA    RAVASI Edward (UAD)
19. GBR    HOLMES Matthew (LTS)
20. USA    GARRISON Ian (DQT)
21. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
22. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
23. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
24. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
25. GER    KAMNA Lennard (BOH)
26. ESP    ABERASTURI IZAGA Jon (CJR)
27. DEN    CORT NIELSEN Magnus (EF1)
28. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
29. GBR    MCLAY Daniel (ARK)
30. AUT    GALL Felix (SUN)
  
Saganator    4672
43. les non miserables  1. NED    KRUIJSWIJK Steven (TJV)
2. AUT    KONRAD Patrick (BOH)
3. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
4. COL    URAN URAN Rigoberto (EF1)
5. COL    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (ARK)
6. NED    BOL Cees (SUN)
7. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
8. GER    DEGENKOLB John (LTS)
9. BEL    TEUNS Dylan (TBM)
10. BEL    THEUNS Edward (TFS)
11. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
12. FRA    BRUNEL Alexys (GFC)
13. USA    BARTA William (CCC)
14. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
15. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
16. FRA    FINE Eddy (COF)
17. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
18. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
19. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
20. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
21. BEL    VERMEERSCH Florian (LTS)
22. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
23. BEL    VAN LERBERGHE Bert (DQT)
24. USA    KING Benjamin (NTT)
25. ITA    MARECZKO Jakub (CCC)
26. USA    MCCABE Travis (ISN)
27. DEN    HANSEN Jesper (COF)
28. FRA    COQUARD Bryan (VCB)
29. ITA    BONIFAZIO Niccolo (TDE)
30. POL    PALUTA Michal (CCC)
  
les non miserables    4414
44. yzerman  1. SLO    ROGLIC Primoz (TJV)
2. GBR    FROOME Chris (INS)
3. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. AUS    MATTHEWS Michael (SUN)
6. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
7. NED    JAKOBSEN Fabio (DQT)
8. GER    MARTIN Tony (TJV)
9. AUS    MCCARTHY Jay (BOH)
10. BLR    RIABUSHENKO Aliaksandr (UAD)
11. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
12. KAZ    GIDICH Yevgeniy (AST)
13. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
14. GBR    CULLAIGH Gabriel (MOV)
15. BEL    VANBILSEN Kenneth (COF)
16. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
17. GER    KNEES Christian (INS)
18. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
19. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
20. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
21. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
22. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
23. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
24. ITA    AGNOLI Valerio (???)
25. FRA    FINE Eddy (COF)
26. FRA    BONNET William (GFC)
27. ITA    COVI Alessandro (UAD)
28. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
29. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
30. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
yzerman    4295
45. cbmbilbo  1. AUS    MATTHEWS Michael (SUN)
2. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
3. ITA    SABATINI Fabio (COF)
4. GER    KANTER Max (SUN)
5. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
6. GBR    STANNARD Ian (INS)
7. GER    BURGHARDT Marcus (BOH)
8. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
9. ESP    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben (FOR)
10. GER    KAMNA Lennard (BOH)
11. HUN    VALTER Attila (CCC)
12. ESP    FRAILE MATARRANZ Omar (AST)
13. FRA    VICHOT Arthur (VCB)
14. AUS    DURBRIDGE Luke (MTS)
15. NED    LANGEVELD Sebastian (EF1)
16. NED    VAN BAARLE Dylan (INS)
17. SLO    ROGLIC Primoz (TJV)
18. KAZ    ZEITS Andrey (MTS)
19. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
20. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
21. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
22. ISR    GOLDSTEIN Omer (ISN)
23. GER    MATHIS Marco (COF)
24. ITA    AGNOLI Valerio (???)
25. USA    BARTA William (CCC)
26. ITA    MALUCELLI Matteo (CJR)
27. FRA    LADAGNOUS Matthieu (GFC)
28. FRA    RENARD Alexis (ISN)
29. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
30. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
  
cbmbilbo    4294
46. Armia dzidziusiów  1. AUS    MORTON Lachlan (EF1)
2. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
3. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
4. HUN    VALTER Attila (CCC)
5. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
6. SUI    MADER Gino (NTT)
7. GER    KAMNA Lennard (BOH)
8. USA    KUSS Sepp (TJV)
9. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
10. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
11. ITA    MOSCON Gianni (INS)
12. GER    WALSCHEID Maximilian (NTT)
13. ITA    ARU Fabio (UAD)
14. SLO    NOVAK Domen (TBM)
15. NED    OOMEN Sam (SUN)
16. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
17. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
18. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
19. NED    TOLHOEK Antwan (TJV)
20. GBR    GEOGHEGAN HART Tao (INS)
21. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
22. COL    CONTRERAS PINZON Rodrigo (AST)
23. SUI    BOHLI Tom (UAD)
24. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
25. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
26. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
27. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
28. AUS    HAMILTON Chris (SUN)
29. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
30. USA    BARTA William (CCC)
  
boroster    4292
47. Team 60956  1. FRA    BARBIER Pierre (NDP)
2. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
3. EST    VAHTRA Norman (ISN)
4. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
5. CZE    VAKOC Petr (AFC)
6. GER    KAMNA Lennard (BOH)
7. VEN    AULAR SANABRIA Orluis Alberto (CJR)
8. BEL    CRAS Steff (LTS)
9. RUS    STRAKHOV Dmitry (GAZ)
10. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
11. CRC    RIVERA SERRANO Kevin (ANS)
12. UKR    PADUN Mark (TBM)
13. DEN    LARSEN Niklas (UXT)
14. GBR    KNOX James (DQT)
15. NED    OOMEN Sam (SUN)
16. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
17. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
18. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
19. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
20. FRA    GAUDU David (GFC)
21. GER    POLITT Nils (ISN)
22. BEL    MERTENS Julian (SVB)
23. SUI    MADER Gino (NTT)
24. KAZ    PRONSKIY Vadim (AST)
25. AUS    POWER Robert (SUN)
26. BEL    HERMANS Quinten (CWG)
27. ESP    FERNANDEZ ANDUJAR Ruben (FOR)
28. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
29. COL    URAN URAN Rigoberto (EF1)
30. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
  
60956    4227
48. rebuilders  1. NOR    KRISTOFF Alexander (UAD)
2. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
3. KAZ    LUTSENKO Alexey (AST)
4. CAN    WOODS Michael (EF1)
5. FRA    MARTIN Guillaume (COF)
6. ITA    PASQUALON Andrea (CWG)
7. FRA    SARREAU Marc (GFC)
8. ITA    ARU Fabio (UAD)
9. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
10. CZE    KREUZIGER Roman (NTT)
11. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
12. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
13. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
14. ITA    COVI Alessandro (UAD)
15. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
16. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
17. FRA    DOMONT Axel (ALM)
18. FRA    FINE Eddy (COF)
19. FRA    BONNET William (GFC)
20. FRA    MORIN Emmanuel (COF)
21. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
22. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
23. NED    VAN DER HOORN Taco (TJV)
24. GER    ZABEL Rick (ISN)
25. BEL    PAUWELS Serge (CCC)
26. FRA    SICARD Romain (TDE)
27. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
28. NZL    BENNETT George (TJV)
29. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
30. USA    HAGA Chad (SUN)
  
luk    4135
49. hurricane  1. DEN    FUGLSANG Jakob (AST)
2. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
3. AUS    PORTE Richie (TFS)
4. ITA    VIVIANI Elia (COF)
5. BEL    GILBERT Philippe (LTS)
6. IRL    BENNETT Sam (DQT)
7. COL    HODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
8. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
9. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
10. GBR    DOULL Owain (INS)
11. GER    SELIG Rudiger (BOH)
12. COL    MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (UAD)
13. ESP    PEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
14. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
15. GER    KANTER Max (SUN)
16. BLR    KIRYIENKA Vasil (INS)
17. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
18. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
19. FRA    DELAGE Mickael (GFC)
20. GER    MARTENS Paul (TJV)
21. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
22. ITA    AGNOLI Valerio (???)
23. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
24. ITA    COVI Alessandro (UAD)
25. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
26. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
27. FRA    BONNET William (GFC)
28. FRA    DOMONT Axel (ALM)
29. FRA    CAM Maxime (VCB)
30. FRA    FINE Eddy (COF)
  
hurricane    4048
50. JUSKI TEAM  1. POL    MAJKA Rafal (BOH)
2. FRA    DOMONT Axel (ALM)
3. ITA    BENEDETTI Cesare (BOH)
4. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
5. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
6. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
7. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
8. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
9. NED    LINDEMAN Bert-Jan (TJV)
10. ITA    SABATINI Fabio (COF)
11. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
12. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
13. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
14. USA    BARTA William (CCC)
15. FRA    MORIN Emmanuel (COF)
16. FRA    BONNET William (GFC)
17. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
18. DEN    BYRIEL IVERSEN Rasmus (LTS)
19. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
20. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
21. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
22. ITA    AGNOLI Valerio (???)
23. SVK    SAGAN Peter (BOH)
24. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
25. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
26. ITA    BRAMBILLA Gianluca (TFS)
27. ITA    VIVIANI Elia (COF)
28. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
29. BEL    WYNANTS Maarten (TJV)
30. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
  
JUSKI   Zwycięzca edycji kobiecej 2018  3771
51. Lento Team  1. ITA    VIVIANI Attilio (COF)
2. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
3. SLO    ROGLIC Primoz (TJV)
4. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
5. AUS    EWAN Caleb (LTS)
6. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
7. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
8. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
9. AUS    SUNDERLAND Dylan (NTT)
10. HUN    PEAK Barnabas (MTS)
11. ISR    NIV Guy (ISN)
12. NED    NIEUWENHUIS Joris (SUN)
13. SUI    BISSEGGER Stefan (EF1)
14. ITA    BUSATO Matteo (THR)
15. BEL    GOOSSENS Kobe (LTS)
16. ITA    BENFATTO Marco (BCF)
17. SRB    RAJOVIC Dusan (NDP)
18. KAZ    PRONSKIY Vadim (AST)
19. ITA    MINALI Riccardo (NDP)
20. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
21. GBR    QUARTERMAN Charlie (TFS)
22. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
23. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
24. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
25. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
26. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
27. HUN    VALTER Attila (CCC)
28. NOR    LEKNESSUND Andreas (UXT)
29. BEL    VAN DEN BOSSCHE Fabio (SVB)
30. ITA    PACIONI Luca (ANS)
  
JOSEDIN    3719
52. Wpadzio Team  1. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
3. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
4. DEN    FUGLSANG Jakob (AST)
5. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
6. ITA    BONIFAZIO Niccolo (TDE)
7. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
8. BEL    THEUNS Edward (TFS)
9. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
10. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
11. GER    POLITT Nils (ISN)
12. ITA    CATALDO Dario (MOV)
13. ESP    HERRADA LOPEZ Jose (COF)
14. ITA    CAPECCHI Eros (TBM)
15. USA    BARTA William (CCC)
16. GBR    TULETT Ben (AFC)
17. ITA    ORSINI Umberto (BCF)
18. FRA    FINE Eddy (COF)
19. POL    PALUTA Michal (CCC)
20. BEL    HUYS Laurens (WVA)
21. BEL    DE WINTER Ludwig (CWG)
22. RUS    BOEV Igor (GAZ)
23. BEL    BEULLENS Cedric (SVB)
24. UAE    MIRZA AL-HAMMADI Yousif (UAD)
25. FRA    RENARD Alexis (ISN)
26. ESP    URBANO FONTIVEROS Carmelo (CJR)
27. FRA    BENHAMOUDA Mehdi (TNN)
28. ESP    IRISARRI RINCON Jon (CJR)
29. GBR    STANNARD Ian (INS)
30. FRA    BONNET William (GFC)
  
wpadzio    3691
53. Pedro Squad  1. USA    BENNETT Sean (EF1)
2. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
3. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
4. ITA    ARU Fabio (UAD)
5. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
6. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
7. DEN    EG Niklas (TFS)
8. GBR    MCLAY Daniel (ARK)
9. FRA    REZA Kevin (VCB)
10. BLR    KIRYIENKA Vasil (INS)
11. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
12. BEL    GILBERT Philippe (LTS)
13. CZE    STYBAR Zdenek (DQT)
14. FRA    GAUDU David (GFC)
15. RUS    KULIKOVSKIY Aleksandr (GAZ)
16. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
17. GER    SALMON Martin (SUN)
18. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
19. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
20. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
21. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
22. AUS    MCCARTHY Jay (BOH)
23. GBR    KNOX James (DQT)
24. FRA    BARBIER Rudy (ISN)
25. GER    ARNDT Nikias (SUN)
26. FRA    BARGUIL Warren (ARK)
27. POL    MAJKA Rafal (BOH)
28. ITA    PUCCIO Salvatore (INS)
29. USA    BARTA William (CCC)
30. BEL    DE WILDE Gilles (SVB)
  
Pedro    3529
54. MERAVIGLIOSO  1. SLO    MOHORIC Matej (TBM)
2. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
3. SVK    SAGAN Peter (BOH)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
6. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. GBR    FROOME Chris (INS)
8. IRL    DUNBAR Eddie (INS)
9. GBR    DOULL Owain (INS)
10. GBR    GEOGHEGAN HART Tao (INS)
11. AUS    PORTE Richie (TFS)
12. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
13. NZL    ARCHBOLD Shane (DQT)
14. POL    PALUTA Michal (CCC)
15. ESP    VENTOSO ALBERDI Francisco Jose (CCC)
16. USA    HAGA Chad (SUN)
17. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
18. BEL    VERVAEKE Louis (AFC)
19. BEL    DECLERCQ Tim (DQT)
20. FRA    LADAGNOUS Matthieu (GFC)
21. GER    KNEES Christian (INS)
22. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
23. SLO    PIBERNIK Luka (TBM)
24. FRA    SICARD Romain (TDE)
25. ITA    MARCATO Marco (UAD)
26. AUS    SUTHERLAND Rory (ISN)
27. RUS    ROVNY Ivan (GAZ)
28. FRA    REZA Kevin (VCB)
29. GBR    CUMMINGS Stephen (---)
30. NOR    ENGER Sondre Holst (RIW)
  
wlodar    3520
55. WWW  1. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
2. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
3. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
4. FRA    PETERS Nans (ALM)
5. ESP    ROJAS GIL Jose Joaquin (MOV)
6. BEL    NAESEN Lawrence (ALM)
7. ITA    AFFINI Edoardo (MTS)
8. GER    WALSCHEID Maximilian (NTT)
9. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
10. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
11. RSA    GIBBONS Ryan (NTT)
12. RSA    JANSE VAN RENSBURG Reinardt (NTT)
13. CZE    HIRT Jan (CCC)
14. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
15. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
16. AUS    HEPBURN Michael (MTS)
17. NZL    SCULLY Tom (EF1)
18. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
19. ITA    BENEDETTI Cesare (BOH)
20. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
21. SWE    LUDVIGSSON Tobias (GFC)
22. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
23. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
24. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
25. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
26. AUT    HALLER Marco (TBM)
27. GBR    KNOX James (DQT)
28. GBR    YATES Adam (MTS)
29. DEN    FUGLSANG Jakob (AST)
30. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
  
albert1212    3371
56. youthgonewild  1. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
2. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
3. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
4. SVK    SAGAN Peter (BOH)
5. BEL    WELLENS Tim (LTS)
6. ITA    COLBRELLI Sonny (TBM)
7. SLO    MEZGEC Luka (MTS)
8. AUS    DENNIS Rohan (INS)
9. BEL    VAN ASBROECK Tom (ISN)
10. NED    DE KLEIJN Arvid (RIW)
11. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
12. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
13. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
14. USA    GARRISON Ian (DQT)
15. ITA    BASSO Leonardo (INS)
16. ITA    MARCATO Marco (UAD)
17. ITA    AGNOLI Valerio (???)
18. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
19. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
20. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
21. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
22. FRA    BONNET William (GFC)
23. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
24. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
25. ISR    EINHORN Itmar (ISN)
26. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
27. FRA    FINE Eddy (COF)
28. FRA    DOMONT Axel (ALM)
29. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
30. FRA    MORIN Emmanuel (COF)
  
youthgonewild    3364
57. Roman Team  1. CRC    RIVERA SERRANO Kevin (ANS)
2. NED    WELTEN Bram (ARK)
3. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
4. LUX    GENIETS Kevin (GFC)
5. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
6. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
7. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
8. MEX    VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (EF1)
9. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
10. KAZ    ZEITS Andrey (MTS)
11. DEN    EG Niklas (TFS)
12. ITA    OSS Daniel (BOH)
13. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
14. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
15. FRA    PETIT Adrien (TDE)
16. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
17. AUT    PERNSTEINER Hermann (TBM)
18. GBR    KNOX James (DQT)
19. ITA    CIMOLAI Davide (ISN)
20. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
21. FRA    GAUDU David (GFC)
22. ESP    VALVERDE BELMONTE Alejandro (MOV)
23. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
24. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
25. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
26. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
27. FRA    SOUPE Geoffrey (TDE)
28. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
29. NOR    ENGER Sondre Holst (RIW)
30. AUS    HAUSSLER Heinrich (TBM)
  
Roman    2849
58. Team Medelin  1. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
2. COL    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (ARK)
3. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
4. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
5. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
6. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
7. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
8. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
9. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
10. COL    MUNOZ LANCHEROS Cristian Camilo (UAD)
11. COL    MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (UAD)
12. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
13. COL    FLOREZ LOPEZ Miguel Eduardo (ANS)
14. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
15. COL    HODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
16. COL    MUNOZ GIRALDO Daniel Felipe (ANS)
17. COL    CONTRERAS PINZON Rodrigo (AST)
18. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
19. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
20. COL    BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (AST)
21. COL    HENAO GOMEZ Sebastian (INS)
22. COL    QUINTANA ROJAS Dayer Uberney (ARK)
23. ECU    CEPEDA HERNANDEZ Jefferson Alveiro (CJR)
24. COL    BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto (MOV)
25. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
26. COL    ANACONA GOMEZ Winner Andrew (ARK)
27. ESP    URBANO FONTIVEROS Carmelo (CJR)
28. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
29. ESP    LOPEZ PEREZ Juan Pedro (TFS)
30. MEX    VILLALOBOS HERNANDEZ Luis Ricardo (EF1)
  
Bananito    2592
59. Valverde Belmonte Farewell  1. ESP    VALVERDE BELMONTE Alejandro (MOV)
2. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
3. GBR    THOMAS Geraint (INS)
4. IRL    BENNETT Sam (DQT)
5. FRA    HOFSTETTER Hugo (ISN)
6. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
7. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
8. ITA    NIZZOLO Giacomo (NTT)
9. DEN    CORT NIELSEN Magnus (EF1)
10. BEL    CAPIOT Amaury (SVB)
11. CZE    HIRT Jan (CCC)
12. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
13. BEL    ALLEGAERT Piet (COF)
14. ITA    BATTAGLIN Enrico (TBM)
15. SVK    BASKA Erik (BOH)
16. AUS    POWER Robert (SUN)
17. RUS    BOEV Igor (GAZ)
18. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
19. FIN    HENTTALA Joonas (TNN)
20. USA    BARTA William (CCC)
21. ESP    CABEDO CARDA Oscar (BBH)
22. FRA    RENARD Alexis (ISN)
23. BEL    DE WINTER Ludwig (CWG)
24. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
25. DEN    ANDERSEN Asbjorn Kragh (SUN)
26. ESP    ERVITI OLLO Imanol (MOV)
27. BEL    ISTA Kevyn (WVA)
28. GER    SIEBERG Marcel (TBM)
29. ITA    VIVIANI Attilio (COF)
30. FRA    ROSSETTO Stephane (COF)
  
elde    2561
60. M&M Team  1. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
2. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
3. ITA    TRENTIN Matteo (CCC)
4. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
5. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
6. NED    JAKOBSEN Fabio (DQT)
7. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
8. FRA    MARTIN Guillaume (COF)
9. CZE    HIRT Jan (CCC)
10. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
11. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
12. USA    ROSSKOPF Joey (CCC)
13. COL    HODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
14. AUS    SCOTSON Callum (MTS)
15. AUS    CLARKE William (TFS)
16. USA    BENNETT Sean (EF1)
17. POL    PALUTA Michal (CCC)
18. ITA    VIVIANI Attilio (COF)
19. BEL    ROBEET Ludovic (WVA)
20. USA    BARTA William (CCC)
21. FRA    RIOU Alan (ARK)
22. USA    HOWES Alex (EF1)
23. NZL    ARCHBOLD Shane (DQT)
24. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
25. FRA    LE ROUX Romain (ARK)
26. USA    HAGA Chad (SUN)
27. ITA    BUSATO Matteo (THR)
28. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
29. NED    HOFSTEDE Lennard (TJV)
30. DEN    BYRIEL IVERSEN Rasmus (LTS)
  
piotrel    2415
61. Breakaway  1. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
2. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
3. POL    MAJKA Rafal (BOH)
4. GER    ACKERMANN Pascal (BOH)
5. POL    MALECKI Kamil (CCC)
6. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
7. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
8. CZE    HIRT Jan (CCC)
9. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
10. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
11. RUS    KURIANOV Stepan (GAZ)
12. HUN    VALTER Attila (CCC)
13. CAN    PICCOLI James (ISN)
14. USA    KING Benjamin (NTT)
15. FRA    BONNET William (GFC)
16. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
17. POL    PALUTA Michal (CCC)
18. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
19. ESP    CUBERO GALVEZ Jorge (BBH)
20. ITA    VIEL Mattia (ANS)
21. DEN    VEYHE Torkil (RIW)
22. RUS    NEKRASOV Denis (GAZ)
23. ITA    VENCHIARUTTI Nicola (ANS)
24. GER    WALSCHEID Maximilian (NTT)
25. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
26. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
27. NZL    SCULLY Tom (EF1)
28. DEN    ANDERSEN Asbjorn Kragh (SUN)
29. NZL    BENNETT George (TJV)
30. FRA    COSNEFROY Benoit (ALM)
  
HeHe    1982
62. Anderis Cycling Project  1. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
2. FRA    PARET-PEINTRE Aurelien (ALM)
3. GER    KAMNA Lennard (BOH)
4. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
5. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
6. GBR    KNOX James (DQT)
7. ECU    CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever (EF1)
8. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
9. GER    RUTSCH Jonas (EF1)
10. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
11. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
12. ITA    PUCCIO Salvatore (INS)
13. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
14. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
15. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
16. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
17. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
18. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
19. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
20. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
21. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
22. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
23. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
24. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
25. BEL    VANMARCKE Sep (EF1)
26. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
27. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
28. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
29. FRA    GAUDU David (GFC)
30. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
  
Anderis    1822
63. Team Cafe  1. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
2. POL    MAJKA Rafal (BOH)
3. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
4. IRL    BENNETT Sam (DQT)
5. ITA    CICCONE Giulio (TFS)
6. ESP    IZAGIRRE INSAUSTI Ion (AST)
7. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
8. ITA    BRAMBILLA Gianluca (TFS)
9. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
10. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
11. ITA    CATTANEO Mattia (DQT)
12. CZE    HIRT Jan (CCC)
13. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
14. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
15. ITA    FELLINE Fabio (AST)
16. GER    MARTIN Tony (TJV)
17. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
18. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
19. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
20. BEL    VAN KEIRSBULCK Guillaume (CCC)
21. BEL    WALLAYS Jelle (LTS)
22. RUS    PORSEV Aleksandr (GAZ)
23. USA    BARTA William (CCC)
24. FRA    FINE Eddy (COF)
25. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
26. RUS    VOROBYEV Anton (GAZ)
27. FRA    BENHAMOUDA Mehdi (TNN)
28. LUX    WIRTGEN Luc (WVA)
29. BEL    VERMEERSCH Florian (LTS)
30. POL    BODNAR Maciej (BOH)
  
Dinek    1726
64. pinks  1. SUI    JACOBS Johan (MOV)
2. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
3. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
4. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
5. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
6. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. GBR    ROWE Luke (INS)
8. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
9. GBR    KNOX James (DQT)
10. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
11. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
12. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
13. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
14. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
15. NED    LANGEVELD Sebastian (EF1)
16. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
17. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
18. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
19. USA    DOMBROWSKI Joseph Lloyd (UAD)
20. NZL    BENNETT George (TJV)
21. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
22. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
23. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
24. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
25. AUT    HALLER Marco (TBM)
26. GER    STEIMLE Jannik (DQT)
27. AUS    MCCARTHY Jay (BOH)
28. NED    OOMEN Sam (SUN)
29. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
30. GBR    HOLMES Matthew (LTS)
  
agatqqa    1572
65. Saxo Bank  1. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
2. IRL    BENNETT Sam (DQT)
3. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
4. ITA    ARU Fabio (UAD)
5. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
6. ITA    BRAMBILLA Gianluca (TFS)
7. CZE    HIRT Jan (CCC)
8. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
9. ESP    BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (TBM)
10. ITA    CONCI Nicola (TFS)
11. AUS    MCCARTHY Jay (BOH)
12. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
13. ITA    FELLINE Fabio (AST)
14. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
15. HUN    VALTER Attila (CCC)
16. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
17. IRL    ROCHE Nicolas (SUN)
18. POL    PALUTA Michal (CCC)
19. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
20. GER    GESCHKE Simon (CCC)
21. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
22. ITA    MARCATO Marco (UAD)
23. POL    BODNAR Maciej (BOH)
24. ITA    BOARO Manuele (AST)
25. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
26. GER    DENZ Nico (SUN)
27. ESP    NIEVE ITURRALDE Mikel (MTS)
28. BEL    GOOSSENS Kobe (LTS)
29. NED    VAN DER POEL David (AFC)
30. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
  
Oleq    1451
66. krokiety  1. NED    LANGEVELD Sebastian (EF1)
2. GBR    ROWE Luke (INS)
3. AUS    CLARKE Simon (EF1)
4. GBR    KNOX James (DQT)
5. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
6. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
7. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
8. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
9. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
10. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
11. SUI    JACOBS Johan (MOV)
12. BEL    VAN WILDER Ilan (SUN)
13. NZL    BENNETT George (TJV)
14. RUS    SIVAKOV Pavel (INS)
15. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
16. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
17. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
18. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
19. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
20. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
21. FRA    GAUDU David (GFC)
22. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
23. BEL    DE PLUS Laurens (TJV)
24. NED    OOMEN Sam (SUN)
25. HUN    VALTER Attila (CCC)
26. AUT    HALLER Marco (TBM)
27. POL    MAJKA Rafal (BOH)
28. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
29. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
30. ARG    SEPULVEDA Eduardo (MOV)
  
filipp    1299
67. MG Cycling  1. FRA    DEMARE Arnaud (GFC)
2. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
3. NED    POELS Wout (TBM)
4. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
5. BEL    VANMARCKE Sep (EF1)
6. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
7. RSA    GIBBONS Ryan (NTT)
8. ESP    NIEVE ITURRALDE Mikel (MTS)
9. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
10. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
11. NED    TOLHOEK Antwan (TJV)
12. ESP    GARCIA CORTINA Ivan (TBM)
13. FRA    BOUHANNI Nacer (ARK)
14. ITA    DE MARCHI Alessandro (CCC)
15. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
16. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
17. BEL    VAN MOER Brent (LTS)
18. GER    KAMNA Lennard (BOH)
19. ECU    CAICEDO CEPEDA Jonathan Klever (EF1)
20. ESP    HERRADA LOPEZ Jose (COF)
21. RUS    KUZNETSOV Viatcheslav (GAZ)
22. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
23. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
24. ESP    MATE MARDONES Luis Angel (COF)
25. BEL    DE VREESE Laurens (AST)
26. ITA    WACKERMANN Luca (THR)
27. ARG    SEPULVEDA Eduardo (MOV)
28. GER    KANTER Max (SUN)
29. GER    STORK Florian (SUN)
30. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
  
Maciuś    1239
68. PaVelo Cycling Team  1. ESP    SAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
2. HUN    PEAK Barnabas (MTS)
3. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
4. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
5. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. USA    GARRISON Ian (DQT)
7. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
8. ITA    SOBRERO Matteo (NTT)
9. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
10. ITA    COVI Alessandro (UAD)
11. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
12. GER    GREIPEL Andre (ISN)
13. ITA    FIORELLI Filippo (BCF)
14. ITA    LONARDI Giovanni (BCF)
15. DEN    CORT NIELSEN Magnus (EF1)
16. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
17. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
18. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
19. NED    POELS Wout (TBM)
20. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
21. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
22. COL    GAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
23. LUX    RIES Michel (TFS)
24. COL    QUINTANA ROJAS Nairo Alexander (ARK)
25. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
26. BEL    MERLIER Tim (AFC)
27. VEN    AULAR SANABRIA Orluis Alberto (CJR)
28. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
29. GBR    HAYTER Ethan (INS)
30. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
  
pablo    1099
69. ŚGK - Brak Sponsora  1. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
2. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
3. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
4. BEL    PHILIPSEN Jasper (UAD)
5. RUS    ZAKARIN Ilnur (CCC)
6. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
7. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
8. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
9. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
10. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
11. ITA    DE MARCHI Alessandro (CCC)
12. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
13. CZE    HIRT Jan (CCC)
14. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
15. GER    ARNDT Nikias (SUN)
16. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
17. GER    KOCH Jonas (CCC)
18. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
19. BEL    WALLAYS Jelle (LTS)
20. DEN    ANDERSEN Soren Kragh (SUN)
21. GER    DENZ Nico (SUN)
22. ITA    MOSCHETTI Matteo (TFS)
23. SUI    MADER Gino (NTT)
24. NED    HOFLAND Moreno (EF1)
25. ESP    FRAILE MATARRANZ Omar (AST)
26. ITA    MODOLO Sacha (AFC)
27. AUT    PERNSTEINER Hermann (TBM)
28. USA    KUSS Sepp (TJV)
29. DEN    CORT NIELSEN Magnus (EF1)
30. GER    KAMNA Lennard (BOH)
  
Kisik94    1044
70. Girondyści  1. FRA    PINOT Thibaut (GFC)
2. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
5. ITA    NIZZOLO Giacomo (NTT)
6. ESP    LANDA MEANA Mikel (TBM)
7. USA    KUSS Sepp (TJV)
8. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
9. FRA    VINCENT Leo (GFC)
10. ITA    AGNOLI Valerio (???)
11. GER    MEISEN Marcel (AFC)
12. ITA    CHIRICO Luca (ANS)
13. FRA    DOMONT Axel (ALM)
14. GBR    RICHARDSON Alexandar (AFC)
15. ITA    CONCA Filippo (ANS)
16. ESP    ROBREDO CRESPO Alvaro (BBH)
17. FRA    GRONDIN Donavan (ARK)
18. FRA    LE ROUX Romain (ARK)
19. CAN    COTE Pier-Andre (RLY)
20. FRA    LOUVEL Matis (ARK)
21. NOR    WAERSTED Syver Westgaard (UXT)
22. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
23. ESP    SUREDA MOREY Jaume (BBH)
24. CHN    WANG Meiyin (TBM)
25. BEL    SIX Franklin (WVA)
26. DEN    VEYHE Torkil (RIW)
27. NED    VAN TRIJP Maarten (AFC)
28. NED    VAN KESSEL Corne (CWG)
29. ITA    VIEL Mattia (ANS)
30. RUS    VOROBYEV Anton (GAZ)
  
Girondysta    960
71. Pijaczki z Ławeczki  1. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
2. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
3. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
4. GBR    KNOX James (DQT)
5. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
6. HUN    VALTER Attila (CCC)
7. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
8. ITA    ROSA Diego (ARK)
9. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
10. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
11. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
12. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
13. AUT    MUHLBERGER Gregor (BOH)
14. COL    URAN URAN Rigoberto (EF1)
15. USA    GARRISON Ian (DQT)
16. ITA    VIVIANI Attilio (COF)
17. GER    SALMON Martin (SUN)
18. IRL    BENNETT Sam (DQT)
19. SLO    MOHORIC Matej (TBM)
20. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
21. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
22. BEL    CRAS Steff (LTS)
23. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
24. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
25. USA    KUSS Sepp (TJV)
26. NED    POELS Wout (TBM)
27. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
28. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
29. BEL    VAN MOER Brent (LTS)
30. DEN    NORSGAARD JORGENSEN Mathias (MOV)
  
piatek    944
72. CK Sokol Ledenice  1. AUT    POSTLBERGER Lukas (BOH)
2. CZE    HIRT Jan (CCC)
3. ITA    ARU Fabio (UAD)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. ARG    RICHEZE ARAQUISTAIN Maximiliano Ariel (UAD)
6. ESP    DE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
7. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
8. ESP    NICOLAU BELTRAN Joel (CJR)
9. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
10. FRA    ROLLAND Pierre (VCB)
11. COL    ANACONA GOMEZ Winner Andrew (ARK)
12. ESP    FRAILE MATARRANZ Omar (AST)
13. NED    GESINK Robert (TJV)
14. ITA    DE MARCHI Alessandro (CCC)
15. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
16. SUI    FRANK Mathias (ALM)
17. NED    VAN POPPEL Danny (CWG)
18. BEL    CAMPENAERTS Victor (NTT)
19. FRA    DELAPLACE Anthony (ARK)
20. NED    VAN KESSEL Corne (CWG)
21. RUS    ROVNY Ivan (GAZ)
22. BEL    PAUWELS Serge (CCC)
23. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
24. IRL    ROCHE Nicolas (SUN)
25. ESP    HERRADA LOPEZ Jose (COF)
26. ITA    KONYCHEV Alexander (MTS)
27. SUI    REICHENBACH Sebastien (GFC)
28. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
29. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
30. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
  
Busik    897
73. Ferrari&Fuentes  1. COL    BERNAL GOMEZ Egan Arley (INS)
2. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
3. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
4. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
5. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
6. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
7. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
8. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
9. AUS    POWER Robert (SUN)
10. GER    KAMNA Lennard (BOH)
11. NED    EENKHOORN Pascal (TJV)
12. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
13. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
14. NOR    SLEEN Torjus (UXT)
15. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
16. ECU    CEPEDA HERNANDEZ Jefferson Alveiro (CJR)
17. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
18. AUS    HAMILTON Lucas (MTS)
19. ITA    GANNA Filippo (INS)
20. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
21. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
22. UKR    PADUN Mark (TBM)
23. ECU    NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (INS)
24. DEN    EG Niklas (TFS)
25. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
26. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
27. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
28. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
29. DEN    ASGREEN Kasper (DQT)
30. BEL    VANSEVENANT Mauri (DQT)
  
Mr_X    893
74. Zielone Serce Pomorza Racing Team  1. FRA    CAVAGNA Remi (DQT)
2. NED    VAN DER POEL David (AFC)
3. SLO    POGACAR Tadej (UAD)
4. NED    TERPSTRA Niki (TDE)
5. ITA    SABATINI Fabio (COF)
6. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
7. SUI    BOHLI Tom (UAD)
8. BEL    LAMPAERT Yves (DQT)
9. DEN    EG Niklas (TFS)
10. ITA    AFFINI Edoardo (MTS)
11. CZE    VAKOC Petr (AFC)
12. GBR    MCLAY Daniel (ARK)
13. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
14. BEL    VERVAEKE Louis (AFC)
15. BEL    VERWILST Aaron (SVB)
16. NED    LEEZER Tom (TJV)
17. AUS    MORTON Lachlan (EF1)
18. NOR    AASVOLD Kristian (RIW)
19. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
20. AUT    GALL Felix (SUN)
21. SLO    PIBERNIK Luka (TBM)
22. EST    VAHTRA Norman (ISN)
23. NOR    SKAARSETH Anders (UXT)
24. FRA    SENECHAL Florian (DQT)
25. FRA    LEDANOIS Kevin (ARK)
26. BEL    GILBERT Philippe (LTS)
27. NED    GROENEWEGEN Dylan (TJV)
28. POL    OWSIAN Lukasz (ARK)
29. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
30. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
  
Teigenes    785
75. Bello di Notte  1. BEL    VAN AERT Wout (TJV)
2. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. POL    MAJKA Rafal (BOH)
5. NED    KRUIJSWIJK Steven (TJV)
6. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
7. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
8. GBR    KNOX James (DQT)
9. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
10. NZL    SCULLY Tom (EF1)
11. USA    OWEN Logan (EF1)
12. USA    KUSS Sepp (TJV)
13. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
14. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
15. ESP    ARCAS PENA Jorge (MOV)
16. USA    BENNETT Sean (EF1)
17. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
18. ESP    MAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
19. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
20. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
21. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
22. ESP    ARANBURU DEBA Alexander (AST)
23. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
24. COL    MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe (EF1)
25. AUT    GALL Felix (SUN)
26. USA    SIMMONS Quinn (TFS)
27. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
28. ITA    RAVASI Edward (UAD)
29. ECU    NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (INS)
30. USA    BARTA William (CCC)
  
BellodiNotte    775
76. Szprychy  1. SLO    ROGLIC Primoz (TJV)
2. SVK    SAGAN Peter (BOH)
3. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
4. POL    BODNAR Maciej (BOH)
5. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
6. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
7. COL    HIGUITA GARCIA Sergio Andres (EF1)
8. ESP    ABERASTURI IZAGA Jon (CJR)
9. COL    ARDILA ORDONEZ Andres Camilo (UAD)
10. COL    RUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
11. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
12. FRA    CHAMPOUSSIN Clément (ALM)
13. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
14. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
15. AUS    HINDLEY Jai (SUN)
16. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
17. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
18. LUX    RIES Michel (TFS)
19. USA    MCNULTY Brandon (UAD)
20. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
21. COL    QUINTANA ROJAS Dayer Uberney (ARK)
22. BEL    VANSEVENANT Mauri (DQT)
23. RSA    DE BOD Stefan (NTT)
24. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
25. GBR    LAWLESS Christopher (INS)
26. FRA    LECROQ Jeremy (VCB)
27. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
28. FRA    DOMONT Axel (ALM)
29. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
30. USA    BARTA William (CCC)
  
Zygafix    738
77. Mmanzana postobon  1. ESP    FRAILE MATARRANZ Omar (AST)
2. GER    KAMNA Lennard (BOH)
3. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
4. BEL    THEUNS Edward (TFS)
5. ITA    MASNADA Fausto (DQT)
6. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
7. GBR    CARTHY Hugh (EF1)
8. ITA    CATTANEO Mattia (DQT)
9. ITA    OSS Daniel (BOH)
10. ITA    BENEDETTI Cesare (BOH)
11. GBR    MCLAY Daniel (ARK)
12. ITA    SABATINI Fabio (COF)
13. DEN    ANDERSEN Asbjorn Kragh (SUN)
14. USA    HAGA Chad (SUN)
15. GBR    THOMAS Geraint (INS)
16. AUS    MATTHEWS Michael (SUN)
17. USA    KUSS Sepp (TJV)
18. ITA    BATTAGLIN Enrico (TBM)
19. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
20. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
21. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
22. ITA    FORMOLO Davide (UAD)
23. KAZ    ZEITS Andrey (MTS)
24. ESP    BARCELO ARAGON Fernando (COF)
25. AUS    HEPBURN Michael (MTS)
26. ESP    CARRETERO MILLAN Hector (MOV)
27. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
28. GER    GESCHKE Simon (CCC)
29. POL    BODNAR Maciej (BOH)
30. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
  
Eder    723
78. Przegrywy  1. FRA    BARDET Romain (ALM)
2. RUS    VLASOV Aleksandr (AST)
3. KAZ    PRONSKIY Vadim (AST)
4. GER    BUCHMANN Emanuel (BOH)
5. CZE    HIRT Jan (CCC)
6. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
7. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
8. POR    GUERREIRO Ruben Antonio Almeida (EF1)
9. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
10. ITA    CIMOLAI Davide (ISN)
11. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
12. BEL    DE BUYST Jasper (LTS)
13. BEL    CRAS Steff (LTS)
14. ESP    MAS NICOLAU Enric (MOV)
15. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
16. COL    BUITRAGO SANCHEZ Santiago (TBM)
17. ITA    ROSA Diego (ARK)
18. UKR    PADUN Mark (TBM)
19. NED    EEKHOFF Nils (SUN)
20. AUS    SCOTSON Callum (MTS)
21. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
22. SUI    MADER Gino (NTT)
23. ITA    BAIS Mattia (ANS)
24. ITA    BAGIOLI Andrea (DQT)
25. AUT    SCHONBERGER Sebastian (VCB)
26. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
27. AUT    GALL Felix (SUN)
28. AUS    HAMILTON Chris (SUN)
29. ITA    COVI Alessandro (UAD)
30. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
  
pajda    537
79. Dzida team  1. ITA    VIVIANI Elia (COF)
2. AUS    EWAN Caleb (LTS)
3. CAN    WOODS Michael (EF1)
4. NED    JAKOBSEN Fabio (DQT)
5. CZE    STYBAR Zdenek (DQT)
6. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
7. CZE    VAKOC Petr (AFC)
8. GBR    KNOX James (DQT)
9. COL    HODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
10. POL    GOLAS Michal (INS)
11. ITA    PUCCIO Salvatore (INS)
12. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
13. USA    BARTA William (CCC)
14. SUI    JACOBS Johan (MOV)
15. ESP    ELOSEGUI MOMENE Inigo (MOV)
16. NOR    KULSET Kristian (UXT)
17. ESP    MARTIN SANZ Gotzon (FOR)
18. CHN    WANG Meiyin (TBM)
19. BEL    VAN POUCKE Aaron (SVB)
20. CAN    COTE Pier-Andre (RLY)
21. DEN    HONORE Mikkel Frolich (DQT)
22. BEL    KEISSE Iljo (DQT)
23. USA    GARRISON Ian (DQT)
24. AUT    GAMPER Patrick (BOH)
25. GBR    CUMMINGS Stephen (---)
26. GER    SALMON Martin (SUN)
27. GER    MEISEN Marcel (AFC)
28. ESP    CANTON SERRANO Isaac (BBH)
29. ITA    ARU Fabio (UAD)
30. BLR    KIRYIENKA Vasil (INS)
  
Pablo19    504
80. Kozy Alpejskie  1. ESP    DE LA CRUZ MELGAREJO David (UAD)
2. GER    KOCH Jonas (CCC)
3. ITA    VIVIANI Attilio (COF)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. GER    POLITT Nils (ISN)
6. NED    POELS Wout (TBM)
7. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
8. SUI    MADER Gino (NTT)
9. SUI    BADILATTI Matteo (ISN)
10. NZL    BEVIN Patrick (CCC)
11. GER    KAMNA Lennard (BOH)
12. AUS    EVANS Alexander (CWG)
13. FRA    MADOUAS Valentin (GFC)
14. CZE    HIRT Jan (CCC)
15. NED    DUMOULIN Tom (TJV)
16. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
17. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
18. UKR    PADUN Mark (TBM)
19. BEL    NAESEN Oliver (ALM)
20. POL    PALUTA Michal (CCC)
21. SUI    FRANKINY Kilian (GFC)
22. AUS    O'CONNOR Ben (NTT)
23. AUT    PERNSTEINER Hermann (TBM)
24. NED    INKELAAR Kevin (TBM)
25. FRA    ELISSONDE Kenny (TFS)
26. USA    BARTA William (CCC)
27. USA    DOMBROWSKI Joseph Lloyd (UAD)
28. SUI    JACOBS Johan (MOV)
29. IRL    BENNETT Sam (DQT)
30. BEL    ROELANDTS Jurgen (MOV)
  
Koza_Alpejska    495
81. Grzich Cycling Team  1. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
2. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
3. GBR    SWIFT Ben (INS)
4. GER    KAMNA Lennard (BOH)
5. POL    GRADEK Kamil (CCC)
6. POL    MALECKI Kamil (CCC)
7. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
8. FRA    ROLLAND Pierre (VCB)
9. FRA    BARBIER Rudy (ISN)
10. GER    GESCHKE Simon (CCC)
11. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
12. ITA    MARECZKO Jakub (CCC)
13. ITA    BALLERINI Davide (DQT)
14. ITA    BRAMBILLA Gianluca (TFS)
15. SLO    MEZGEC Luka (MTS)
16. NED    GESINK Robert (TJV)
17. ITA    CIMOLAI Davide (ISN)
18. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
19. BEL    DE GENDT Thomas (LTS)
20. AUS    EWAN Caleb (LTS)
21. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
22. NED    VAN DER POEL Mathieu (AFC)
23. BEL    BAKELANTS Jan (CWG)
24. NED    VAN EMPEL Etienne (THR)
25. BEL    STEELS Stijn (DQT)
26. POR    ALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
27. POL    GOLAS Michal (INS)
28. GER    KLUGE Roger (LTS)
29. GBR    CAVENDISH Mark (TBM)
30. ESP    MAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
  
Grzich76    398
82. rekiny  1. ITA    NIBALI Vincenzo (TFS)
2. ESP    SOLER GIMENEZ Marc (MOV)
3. CZE    STYBAR Zdenek (DQT)
4. BEL    VANMARCKE Sep (EF1)
5. ITA    ARU Fabio (UAD)
6. GBR    KNOX James (DQT)
7. AUS    HAAS Nathan (COF)
8. NED    KRUIJSWIJK Steven (TJV)
9. COL    CHAVES RUBIO Jhoan Esteban (MTS)
10. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
11. AUS    EWAN Caleb (LTS)
12. GBR    THOMAS Geraint (INS)
13. COL    SOSA CUERVO Ivan Ramiro (INS)
14. ESP    RODRIGUEZ CANO Carlos (INS)
15. COL    ALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
16. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
17. NED    ARENSMAN Thymen (SUN)
18. USA    BARTA William (CCC)
19. GBR    DONOVAN Mark (SUN)
20. SUI    JACOBS Johan (MOV)
21. ESP    ELOSEGUI MOMENE Inigo (MOV)
22. GBR    DIBBEN Jonathan (LTS)
23. ESP    CARRETERO MILLAN Hector (MOV)
24. GER    HOLLMANN Juri (MOV)
25. USA    JORGENSON Matteo (MOV)
26. ITA    BASSO Leonardo (INS)
27. COL    RIVERA VARGAS Brandon Smith (INS)
28. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
29. NZL    BEWLEY Sam (MTS)
30. GER    SALMON Martin (SUN)
  
filip2007    170
83. chrome  1. COL    LOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
2. BEL    EVENEPOEL Remco (DQT)
3. BEL    DE BUYST Jasper (LTS)
4. NOR    HAGEN Carl Fredrik (LTS)
5. DEN    BJERG Mikkel (UAD)
6. RSA    MEINTJES Louis (NTT)
7. DEN    WURTZ SCHMIDT Mads (ISN)
8. AUS    HARPER Chris (TJV)
9. USA    KUSS Sepp (TJV)
10. CAN    PICCOLI James (ISN)
11. ESP    RODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
12. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
13. GER    BAUHAUS Phil (TBM)
14. DEN    EG Niklas (TFS)
15. NOR    FOSS Tobias Svendsen (TJV)
16. ITA    BATTISTELLA Samuele (NTT)
17. ITA    CICCONE Giulio (TFS)
18. BEL    VANMARCKE Sep (EF1)
19. ITA    BETTIOL Alberto (EF1)
20. SUI    HIRSCHI Marc (SUN)
21. FRA    LATOUR Pierre (ALM)
22. NZL    ARCHBOLD Shane (DQT)
23. COL    BOHORQUEZ SANCHEZ Hernando (AST)
24. FIN    HANNINEN Jaakko (ALM)
25. BLR    KIRYIENKA Vasil (INS)
26. DEN    NORSGAARD JORGENSEN Mathias (MOV)
27. GER    ZIMMERMANN Georg (CCC)
28. NOR    HALVORSEN Kristoffer (EF1)
29. GBR    FROOME Chris (INS)
30. ITA    DAINESE Alberto (SUN)
  
chrome    102
84. Pro Cycling Team  1. POL    POLJANSKI Pawel (BOH)
2. ESP    IZAGIRRE INSAUSTI Ion (AST)
3. POL    MALECKI Kamil (CCC)
4. POL    SAJNOK Szymon (CCC)
5. ECU    CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
6. POL    MAJKA Rafal (BOH)
7. POL    MARCZYNSKI Tomasz (LTS)
8. IRL    DUNBAR Eddie (INS)
9. DEN    PEDERSEN Mads (TFS)
10. POL    PALUTA Michal (CCC)
11. ITA    OSS Daniel (BOH)
12. ITA    BALLERINI Davide (DQT)
13. GER    GESCHKE Simon (CCC)
14. GER    SCHWARZMANN Michael (BOH)
15. GER    SELIG Rudiger (BOH)
16. POL    BODNAR Maciej (BOH)
17. NED    VAN POPPEL Danny (CWG)
18. POL    KWIATKOWSKI Michal (INS)
19. DEN    VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas (TJV)
20. GBR    STANNARD Ian (INS)
21. GBR    SWIFT Ben (INS)
22. POL    GOLAS Michal (INS)
23. FRA    PLANET Charles (TNN)
24. POL    OWSIAN Lukasz (ARK)
25. POL    WISNIOWSKI Lukasz (CCC)
26. POL    GRADEK Kamil (CCC)
27. AUS    HAAS Nathan (COF)
28. ITA    PUCCIO Salvatore (INS)
29. GBR    CUMMINGS Stephen (---)
30. NED    LINDEMAN Bert-Jan (TJV)
  
PawloW2006    79
85. Team złoty pociąg1. DEN ASGREEN Kaspe  1. GBR    WILLIAMS Stephen (TBM)
2. CHN    WANG Meiyin (TBM)
3. NOR    WAERSTED Syver Westgaard (UXT)
4. RUS    VOROBYEV Anton (GAZ)
5. FRA    VINCENT Leo (GFC)
6. ITA    VIEL Mattia (ANS)
7. DEN    VEYHE Torkil (RIW)
8. BEL    VERMEERSCH Florian (LTS)
9. ITA    VENCHIARUTTI Nicola (ANS)
10. NED    VAN TRIJP Maarten (AFC)
11. BEL    VAN POUCKE Aaron (SVB)
12. NED    VAN KESSEL Corne (CWG)
13. NED    VAN DER POEL David (AFC)
14. BEL    VAN DEN BOSSCHE Fabio (SVB)
15. NOR    URIANSTAD Martin Bugge (UXT)
16. ESP    URBANO FONTIVEROS Carmelo (CJR)
17. GBR    TULETT Ben (AFC)
18. NOR    TRAEEN Torstein (UXT)
19. COL    TEJADA CANACUE Harold Alfonso (AST)
20. SUI    SUTER Joel (WVA)
21. SRB    STOJNIC Veljko (THR)
22. RUS    STASH Mamyr (GAZ)
23. SLO    ROGLIC Primoz (TJV)
24. FRA    ALAPHILIPPE Julian (DQT)
25. ESP    VALVERDE BELMONTE Alejandro (MOV)
26. BLR    ZHYHUNOU Dzmitry (FOR)
27. LUX    WIRTGEN Luc (WVA)
28. ESP    SUREDA MOREY Jaume (BBH)
29. ESP    SOTO GUIRAO Antonio Jesus (FOR)
30. GER    SCHACHMANN Maximilian (BOH)
  
noobmaster    6


Last races:

Giro d'Italia

Rank   Team  Manager  Result
1. MsHK Žilina1. SVKSAGAN Peter (BOH)
2. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
3. GBRHOLMES Matthew (LTS)
4. ESPSAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
5. FRAGUGLIELMI Simon (GFC)
  
Saganator   608
2. youthgonewild1. SVKSAGAN Peter (BOH)
2. AUSDENNIS Rohan (INS)
3. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
4. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
  
youthgonewild   602
3. BMC1. NEDOOMEN Sam (SUN)
2. ITABALLERINI Davide (DQT)
3. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
4. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
5. USAMCNULTY Brandon (UAD)
6. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
7. ITARAVANELLI Simone (ANS)
8. DENBJERG Mikkel (UAD)
  
Nakazar   555
4. Terror1. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
2. ITAMASNADA Fausto (DQT)
3. USAMCNULTY Brandon (UAD)
4. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
5. NEDOOMEN Sam (SUN)
6. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. DENBJERG Mikkel (UAD)
8. AUSHINDLEY Jai (SUN)
  
liiio   552
5. Team złoty pociąg1. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
2. USAMCNULTY Brandon (UAD)
3. AUSCLARKE Simon (EF1)
4. ITAAFFINI Edoardo (MTS)
5. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. DENBJERG Mikkel (UAD)
7. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
  
Enor   545
6. SAXO Animex1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
3. GBRKNOX James (DQT)
4. COLHODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
5. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
6. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
7. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
8. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
  
tomtom83   511
7. tivano team1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. COLGAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
3. AUSHAIG Jack (MTS)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
6. SUIFRANKINY Kilian (GFC)
7. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
8. ITAOLDANI Stefano (LTS)
  
tivano   487
8. GewissEPOattack1. GBRYATES Simon (MTS)
2. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
3. NEDOOMEN Sam (SUN)
4. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
5. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
6. RSAMEINTJES Louis (NTT)
7. COLGAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
8. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
Clif   474
9. TS Cycling Team1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. GBRHOLMES Matthew (LTS)
3. BELKEISSE Iljo (DQT)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. DENBJERG Mikkel (UAD)
6. ECUCEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
  
Tomek86   468
10. Osiem gwiazd 1. GBRKNOX James (DQT)
2. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
3. USAMCNULTY Brandon (UAD)
4. ITAAFFINI Edoardo (MTS)
5. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
Kubus fatalista   450
11. Cross is Coming1. GBRYATES Simon (MTS)
2. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
3. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
4. USAMCNULTY Brandon (UAD)
5. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
6. ECUCEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
  
hunterp   441
11. Sebkaaa Team1. GBRYATES Simon (MTS)
2. USAMCNULTY Brandon (UAD)
3. ESPSOLER GIMENEZ Marc (MOV)
4. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
5. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
6. RSAMEINTJES Louis (NTT)
7. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
sebkaaa   441
13. Gruppetto1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. FRAGUGLIELMI Simon (GFC)
3. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
4. ECUCEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
5. USACRADDOCK Lawson (EF1)
  
Kosa   425
14. Zygzaki1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. ESPPEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
3. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. UKRPADUN Mark (TBM)
  
rogerg   420
14. bunga bunga1. RUSVLASOV Aleksandr (AST)
2. AUSHAIG Jack (MTS)
3. AUSHAMILTON Lucas (MTS)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. GBRKNOX James (DQT)
6. FRAGUGLIELMI Simon (GFC)
  
kolvit   420
16. Żarłoki1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
3. KAZNATAROV Yuriy (AST)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
5. SLONOVAK Domen (TBM)
  
zulu   407
17. WosiuCyclingClub1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. AUSHAIG Jack (MTS)
3. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
4. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
  
Wosiu07   388
18. PaStKaz1. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
2. AUTPERNSTEINER Hermann (TBM)
3. PORALMEIDA Joao Pedro Goncalves (DQT)
4. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
5. GBRKNOX James (DQT)
6. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
7. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
8. ESPPEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
  
PaStKaz   375
19. Kanczuga1. ITAGANNA Filippo (INS)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
4. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
5. BELKEISSE Iljo (DQT)
6. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
7. NEDOOMEN Sam (SUN)
8. POLPOLJANSKI Pawel (BOH)
  
Milvanius   349
20. UPS1. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
2. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
3. NEDOOMEN Sam (SUN)
4. BELCAMPENAERTS Victor (NTT)
5. ITAGANNA Filippo (INS)
6. AUSHAMILTON Chris (SUN)
7. AUSHINDLEY Jai (SUN)
8. USAHAGA Chad (SUN)
  
Luis   341
21. MERAVIGLIOSO1. SVKSAGAN Peter (BOH)
2. GBRGEOGHEGAN HART Tao (INS)
3. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
4. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
5. USAHAGA Chad (SUN)
  
wlodar   304
22. LB Development Team1. ESPCARRETERO MILLAN Hector (MOV)
2. ESPSAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
3. USAMCNULTY Brandon (UAD)
4. ITAGANNA Filippo (INS)
5. NEDOOMEN Sam (SUN)
6. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
  
lokalny biznesmen   294
23. JUSKI TEAM 1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. SVKSAGAN Peter (BOH)
3. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
4. ITAVIVIANI Elia (COF)
5. BELDE GENDT Thomas (LTS)
6. ITABRAMBILLA Gianluca (TFS)
7. ITABENEDETTI Cesare (BOH)
8. BELKEISSE Iljo (DQT)
  
JUSKI   286
24. Schleck łańcuch trafił1. GBRYATES Simon (MTS)
2. ITAGANNA Filippo (INS)
3. NEDTOLHOEK Antwan (TJV)
4. ARGSEPULVEDA Eduardo (MOV)
5. ESTKANGERT Tanel (EF1)
6. AUSHEPBURN Michael (MTS)
7. AUSHANSEN Adam (LTS)
8. ITAPUCCIO Salvatore (INS)
  
Goalkeeper   274
25. hrU Cycling Project1. COLLOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. ECUNARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel (INS)
4. UKRPADUN Mark (TBM)
5. USAMCNULTY Brandon (UAD)
6. DENBJERG Mikkel (UAD)
7. ESPSAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
8. COLCONTRERAS PINZON Rodrigo (AST)
  
hru   251
26. Pogromcy Monumentów1. SVKSAGAN Peter (BOH)
2. NEDOOMEN Sam (SUN)
3. GBRKNOX James (DQT)
4. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
5. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
  
Edek M.   243
27. MG Cycling1. FRADEMARE Arnaud (GFC)
2. ITAWACKERMANN Luca (THR)
3. RSAMEINTJES Louis (NTT)
4. ESPDE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
5. ITAMASNADA Fausto (DQT)
6. ARGSEPULVEDA Eduardo (MOV)
7. NEDTOLHOEK Antwan (TJV)
8. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
  
Maciuś   232
28. they-might-be-giants1. GBRTHOMAS Geraint (INS)
2. POLMAJKA Rafal (BOH)
3. COLGAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
4. DENBJERG Mikkel (UAD)
5. GERZABEL Rick (ISN)
6. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
7. GERMATHIS Marco (COF)
  
they-might-be-giants   205
29. Dunajec1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
3. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
4. NEDOOMEN Sam (SUN)
5. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. HUNVALTER Attila (CCC)
7. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
8. USAMCNULTY Brandon (UAD)
  
kosa84   198
30. yzerman1. AUSMATTHEWS Michael (SUN)
2. GERMARTIN Tony (TJV)
3. DENBJERG Mikkel (UAD)
4. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
  
yzerman   144
31. ZZZ1. RUSVLASOV Aleksandr (AST)
2. COLLOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
3. GBRGEOGHEGAN HART Tao (INS)
4. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
5. BELKEISSE Iljo (DQT)
6. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
redzik   138
32. jon ezeitza1. AUSHAIG Jack (MTS)
2. AUSHINDLEY Jai (SUN)
3. AUSCLARKE Simon (EF1)
4. GBRKNOX James (DQT)
5. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
6. SUIFRANKINY Kilian (GFC)
7. FRABIDARD Francois (ALM)
8. NEDTUSVELD Martijn (SUN)
  
jon ezeitza   128
33. Valverde Belmonte Farewell1. GBRTHOMAS Geraint (INS)
2. BELDE GENDT Thomas (LTS)
3. USAMCNULTY Brandon (UAD)
4. ITABATTAGLIN Enrico (TBM)
5. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
6. FINHENTTALA Joonas (TNN)
7. FRAROSSETTO Stephane (COF)
  
elde   120
34. Pedro Squad1. GBRKNOX James (DQT)
2. FRABARBIER Rudy (ISN)
3. POLMAJKA Rafal (BOH)
4. ITAPUCCIO Salvatore (INS)
5. USABENNETT Sean (EF1)
  
Pedro   118
35. GKS TYCHY1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. HUNVALTER Attila (CCC)
3. DENBJERG Mikkel (UAD)
4. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
5. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
  
msc   113
36. cassavettes1. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
2. AUSSCOTSON Miles (GFC)
3. POLPOLJANSKI Pawel (BOH)
4. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
5. GERMATHIS Marco (COF)
  
cassavettes   111
37. Polti1. GBRKNOX James (DQT)
2. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
3. NEDKELDERMAN Wilco (SUN)
4. ESTKANGERT Tanel (EF1)
  
rojekk   110
38. Team Sandro1. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
2. HUNVALTER Attila (CCC)
3. ECUCEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander (ANS)
4. USAMCNULTY Brandon (UAD)
5. UKRPADUN Mark (TBM)
  
Sandro10   107
38. Armia dzidziusiów1. GBRGEOGHEGAN HART Tao (INS)
2. HUNVALTER Attila (CCC)
3. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
4. SLONOVAK Domen (TBM)
5. NEDOOMEN Sam (SUN)
6. NEDTOLHOEK Antwan (TJV)
7. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
8. AUSHAMILTON Chris (SUN)
  
boroster   107
40. cbmbilbo1. AUSMATTHEWS Michael (SUN)
2. GERMATHIS Marco (COF)
3. ITASABATINI Fabio (COF)
4. HUNVALTER Attila (CCC)
5. BELDE GENDT Thomas (LTS)
  
cbmbilbo   102
41. hurricane1. ESPPEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
2. DENFUGLSANG Jakob (AST)
3. ITAVIVIANI Elia (COF)
4. COLHODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
5. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (UAD)
  
hurricane   101
42. M&M Team1. COLGAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
2. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
3. COLHODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
4. USAHAGA Chad (SUN)
5. USAHOWES Alex (EF1)
6. USAROSSKOPF Joey (CCC)
7. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
8. USABENNETT Sean (EF1)
  
piotrel   99
43. kelme team1. USAMCNULTY Brandon (UAD)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
4. ITASOBRERO Matteo (NTT)
  
allorc   93
44. les non miserables1. NEDKRUIJSWIJK Steven (TJV)
2. AUTKONRAD Patrick (BOH)
3. DENHANSEN Jesper (COF)
4. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
  
les non miserables   90
45. Team Medelin1. COLLOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
2. COLGAVIRIA RENDON Fernando (UAD)
3. COLHODEG CHAGUI Alvaro Jose (DQT)
4. COLCONTRERAS PINZON Rodrigo (AST)
5. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
6. COLMOLANO BENAVIDES Juan Sebastian (UAD)
  
Bananito   88
45. GoGoPowerRangers1. AUSEWAN Caleb (LTS)
2. ITAMASNADA Fausto (DQT)
3. AUSHAMILTON Chris (SUN)
4. USAMCNULTY Brandon (UAD)
5. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
6. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
7. ESPSAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
8. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
  
przemoe   88
47. Hanysy1. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
2. ESPARANBURU DEBA Alexander (AST)
3. GBRKNOX James (DQT)
4. RSAMEINTJES Louis (NTT)
5. DENBJERG Mikkel (UAD)
6. FRATHOMAS Benjamin (GFC)
7. FRABOUCHARD Geoffrey (ALM)
8. AUSHARPER Chris (TJV)
  
throndor   86
48. Outsiders1. AUSEWAN Caleb (LTS)
2. POLMAJKA Rafal (BOH)
3. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
4. NEDOOMEN Sam (SUN)
5. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
6. POLBODNAR Maciej (BOH)
7. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
8. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
Outsider   82
49. Nietoperze z Walencji1. FRABOUCHARD Geoffrey (ALM)
2. ITABOARO Manuele (AST)
3. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
4. POLMAJKA Rafal (BOH)
5. ITACONSONNI Simone (COF)
6. ESPPEDRERO LOPEZ Antonio (MOV)
7. USAHAGA Chad (SUN)
8. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
  
BARTOLINO   79
50. Team Cafe1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. ITACICCONE Giulio (TFS)
3. ITABRAMBILLA Gianluca (TFS)
4. POLMAJKA Rafal (BOH)
5. GERMARTIN Tony (TJV)
6. ESPDE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
7. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
8. POLBODNAR Maciej (BOH)
  
Dinek   77
51. bziummmm1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. BELKEISSE Iljo (DQT)
3. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
4. USABENNETT Sean (EF1)
5. ESPBILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (TBM)
  
pqr   73
52. FairPlay1. FRABOUCHARD Geoffrey (ALM)
2. SUIFRANKINY Kilian (GFC)
3. GBRKNOX James (DQT)
4. AUSHAMILTON Lucas (MTS)
5. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
6. NEDOOMEN Sam (SUN)
  
kamil7   70
53. WWW1. DENFUGLSANG Jakob (AST)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
4. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
5. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
6. AUSHAMILTON Lucas (MTS)
7. ESPDE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
8. ITAAFFINI Edoardo (MTS)
  
albert1212   69
54. Sultans of Cycling1. GBRYATES Simon (MTS)
2. ITAMASNADA Fausto (DQT)
3. GBRKNOX James (DQT)
4. RSAMEINTJES Louis (NTT)
5. NEDTOLHOEK Antwan (TJV)
6. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
7. ESPNAVARRO GARCIA Daniel (ISN)
8. DENHONORE Mikkel Frolich (DQT)
  
zboro   61
55. Ladri di biciclette1. GBRKNOX James (DQT)
2. RSAMEINTJES Louis (NTT)
3. USABENNETT Sean (EF1)
4. NEDOOMEN Sam (SUN)
5. GERDENZ Nico (SUN)
6. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
7. FRAGUGLIELMI Simon (GFC)
8. ESPSAMITIER SAMITIER Sergio (MOV)
  
Davout   56
56. Saxo Bank1. ESPBILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello (TBM)
2. ESPDE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
3. ITABRAMBILLA Gianluca (TFS)
4. ESPRODRIGUEZ GARAICOECHEA Oscar (AST)
5. HUNVALTER Attila (CCC)
6. POLBODNAR Maciej (BOH)
7. ITACONCI Nicola (TFS)
8. GERDENZ Nico (SUN)
  
Oleq   52
57. Roman Team1. NORFOSS Tobias Svendsen (TJV)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. ITACIMOLAI Davide (ISN)
4. NZLBEVIN Patrick (CCC)
5. RSAMEINTJES Louis (NTT)
6. ESPDE LA PARTE GONZALEZ Victor (CCC)
7. AUTPERNSTEINER Hermann (TBM)
8. AUSO'CONNOR Ben (NTT)
  
Roman   51
58. ObiFujiTeam1. POLMAJKA Rafal (BOH)
2. ITAMASNADA Fausto (DQT)
3. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
4. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
  
obi   43
59. Team 609561. UKRPADUN Mark (TBM)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. NEDOOMEN Sam (SUN)
4. KAZPRONSKIY Vadim (AST)
  
60956   41
60. Wpadzio Team1. RUSZAKARIN Ilnur (CCC)
2. DENFUGLSANG Jakob (AST)
3. ITACAPECCHI Eros (TBM)
4. ITACATALDO Dario (MOV)
  
wpadzio   35
61. VeloValencia1. ITANIBALI Vincenzo (TFS)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. NORHAGEN Carl Fredrik (LTS)
4. FINHANNINEN Jaakko (ALM)
5. FRABOUCHARD Geoffrey (ALM)
6. COLRUBIO REYES Einer Augusto (MOV)
  
Arturo   31
62. rebuilders1. COLLOPEZ MORENO Miguel Angel (AST)
2. GBRDIBBEN Jonathan (LTS)
3. GERZABEL Rick (ISN)
4. USAHAGA Chad (SUN)
  
luk   19
63. CK Sokol Ledenice1. ARGRICHEZE ARAQUISTAIN Maximiliano Ariel (UAD)
2. ITADE MARCHI Alessandro (CCC)
3. BELCAMPENAERTS Victor (NTT)
  
Busik   10
64. Anderis Cycling Project1. GBRCARTHY Hugh (EF1)
2. GBRKNOX James (DQT)
3. BELEVENEPOEL Remco (DQT)
  
Anderis   9
65. Pro Cycling Team1. ECUCARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio (INS)
2. POLMALECKI Kamil (CCC)
3. GBRSTANNARD Ian (INS)
4. AUSHAAS Nathan (COF)
5. POLSAJNOK Szymon (CCC)
6. GERSELIG Rudiger (BOH)
7. ESPIZAGIRRE INSAUSTI Ion (AST)
8. NEDVAN POPPEL Danny (CWG)
  
PawloW2006   0


Ronde van Vlaanderen

Rank   Team  Manager  Result
1. Team złoty pociąg1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. GERPOLITT Nils (ISN)
4. BELVAN AERT Wout (TJV)
5. ITADAINESE Alberto (SUN)
6. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
7. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
  
Enor   730
2. Gruppetto1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. BELPHILIPSEN Jasper (UAD)
3. DENASGREEN Kasper (DQT)
4. BELVAN AERT Wout (TJV)
5. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
6. ESTVAHTRA Norman (ISN)
7. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
Kosa   711
3. UPS1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. BELVAN AERT Wout (TJV)
3. GERPOLITT Nils (ISN)
4. ITABETTIOL Alberto (EF1)
  
Luis   689
4. Dunajec1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
3. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
4. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
5. BELVAN AERT Wout (TJV)
6. GERRUTSCH Jonas (EF1)
7. GBRWRIGHT Fred (TBM)
  
kosa84   637
4. GoGoPowerRangers1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. BELVAN AERT Wout (TJV)
3. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
  
przemoe   637
6. Hanysy1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. FRATURGIS Anthony (TDE)
3. DENVALGREN ANDERSEN Michael (NTT)
4. SUIBISSEGGER Stefan (EF1)
5. ITADAINESE Alberto (SUN)
6. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
  
throndor   617
7. Cross is Coming1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. FRASENECHAL Florian (DQT)
4. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
5. BELCAPIOT Amaury (SVB)
6. ITAKONYCHEV Alexander (MTS)
7. SUIJACOBS Johan (MOV)
  
hunterp   534
8. Outsiders1. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
4. SUIJACOBS Johan (MOV)
5. CZEVAKOC Petr (AFC)
6. DENASGREEN Kasper (DQT)
7. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
Outsider   484
9. Terror1. FRABARDET Romain (ALM)
2. BELBENOOT Tiesj (SUN)
3. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
4. ITADAINESE Alberto (SUN)
5. GERPOLITT Nils (ISN)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. SUIJACOBS Johan (MOV)
  
liiio   483
10. FairPlay1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
3. ITADAINESE Alberto (SUN)
4. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
5. DENASGREEN Kasper (DQT)
6. NEDBOL Cees (SUN)
  
kamil7   466
11. kelme team1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
3. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
4. ITAKONYCHEV Alexander (MTS)
  
allorc   449
12. Team Sandro1. ITABETTIOL Alberto (EF1)
2. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. ESPGARCIA CORTINA Ivan (TBM)
4. CZEVAKOC Petr (AFC)
5. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
6. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
Sandro10   443
13. BMC1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. ITABETTIOL Alberto (EF1)
3. AUSDURBRIDGE Luke (MTS)
4. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
5. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
6. ITADAINESE Alberto (SUN)
  
Nakazar   425
13. TS Cycling Team1. ITABETTIOL Alberto (EF1)
2. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
4. BELDECLERCQ Tim (DQT)
5. ESTVAHTRA Norman (ISN)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. NZLSCULLY Tom (EF1)
  
Tomek86   425
15. LB Development Team1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. ITADAINESE Alberto (SUN)
3. BELVAN HOOYDONCK Nathan (CCC)
4. NEDEENKHOORN Pascal (TJV)
5. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
6. ITABATTISTELLA Samuele (NTT)
  
lokalny biznesmen   403
16. Grzich Cycling Team1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. SLOMEZGEC Luka (MTS)
4. GERKLUGE Roger (LTS)
5. ESPMAS BONET Lluis Guillermo (MOV)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
  
Grzich76   398
17. Armia dzidziusiów1. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
2. GERWALSCHEID Maximilian (NTT)
3. SUIBOHLI Tom (UAD)
4. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
  
boroster   396
18. WosiuCyclingClub1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. SUIJACOBS Johan (MOV)
3. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
4. GERRUTSCH Jonas (EF1)
5. ITAKONYCHEV Alexander (MTS)
6. ITADAINESE Alberto (SUN)
7. ITABATTISTELLA Samuele (NTT)
  
Wosiu07   392
18. yzerman1. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
2. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
4. KAZGIDICH Yevgeniy (AST)
5. GERKNEES Christian (INS)
6. ITAKONYCHEV Alexander (MTS)
  
yzerman   392
18. Roman Team1. AUSHAUSSLER Heinrich (TBM)
2. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
3. FRAPETIT Adrien (TDE)
4. ITAOSS Daniel (BOH)
5. ITABATTISTELLA Samuele (NTT)
6. LUXGENIETS Kevin (GFC)
7. FRASOUPE Geoffrey (TDE)
  
Roman   392
18. Pogromcy Monumentów1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
3. FRAALAPHILIPPE Julian (DQT)
4. NEDNIEUWENHUIS Joris (SUN)
5. ITABATTISTELLA Samuele (NTT)
6. GBRCULLAIGH Gabriel (MOV)
7. BELVAN DEN BOSSCHE Fabio (SVB)
  
Edek M.   392
18. ZZZ1. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
2. DENPEDERSEN Mads (TFS)
3. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
4. BELVAN HOOYDONCK Nathan (CCC)
5. GBRROWE Luke (INS)
6. ITADAINESE Alberto (SUN)
7. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
  
redzik   392
18. M&M Team1. ITATRENTIN Matteo (CCC)
2. NEDVAN DER POEL Mathieu (AFC)
  
piotrel   392
24. Żarłoki1. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
2. BELVAN AERT Wout (TJV)
3. DENASGREEN Kasper (DQT)
4. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
5. SUIBISSEGGER Stefan (EF1)
6. BELVAN GESTEL Dries (TDE)
7. ITABATTISTELLA Samuele (NTT)
  
zulu   376
25. Ladri di biciclette1. BELNAESEN Oliver (ALM)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. FRATURGIS Anthony (TDE)
4. FRASENECHAL Florian (DQT)
5. GBRROWE Luke (INS)
  
Davout   330
26. hrU Cycling Project1. BELVAN AERT Wout (TJV)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. NEDVAN GOETHEM Brian (LTS)
4. DENNORSGAARD JORGENSEN Mathias (MOV)
5. DENVALGREN ANDERSEN Michael (NTT)
6. GBRCULLAIGH Gabriel (MOV)
7. GBRROWE Luke (INS)
  
hru   329
27. tivano team1. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. BELVAN AERT Wout (TJV)
4. FRABARDET Romain (ALM)
  
tivano   321
27. bunga bunga1. BELVAN AERT Wout (TJV)
2. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
3. ESPELOSEGUI MOMENE Inigo (MOV)
4. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
5. GERPOLITT Nils (ISN)
  
kolvit   321
29. SAXO Animex1. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. DENPEDERSEN Mads (TFS)
4. BELVAN AERT Wout (TJV)
5. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
tomtom83   319
30. Zygzaki1. GERPOLITT Nils (ISN)
2. SUIHIRSCHI Marc (SUN)
3. BELMEURISSE Xandro (CWG)
4. BELDECLERCQ Tim (DQT)
5. BELVAN AERT Wout (TJV)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. FRACOQUARD Bryan (VCB)
  
rogerg   303
31. Nietoperze z Walencji1. BELNAESEN Lawrence (ALM)
2. BELVAN AERT Wout (TJV)
3. CZEVAKOC Petr (AFC)
4. GERPOLITT Nils (ISN)
5. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
6. AUTHALLER Marco (TBM)
  
BARTOLINO   282
32. VeloValencia1. GERPOLITT Nils (ISN)
2. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
3. SUIJACOBS Johan (MOV)
4. BELVAN AERT Wout (TJV)
5. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
6. GERRUTSCH Jonas (EF1)
7. ITADAINESE Alberto (SUN)
  
Arturo   264
33. cassavettes1. BELVAN AERT Wout (TJV)
2. AUSGROVES Kaden (MTS)
3. BELDE VREESE Laurens (AST)
4. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
5. NEDLINDEMAN Bert-Jan (TJV)
  
cassavettes   256
34. GKS TYCHY1. SUIHIRSCHI Marc (SUN)
2. SLOPOGACAR Tadej (UAD)
3. BELVAN AERT Wout (TJV)
4. BELDECLERCQ Tim (DQT)
5. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
6. SUIJACOBS Johan (MOV)
7. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
  
msc   245
34. Kanczuga1. BELVAN AERT Wout (TJV)
2. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
3. GBRROWE Luke (INS)
4. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
5. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
Milvanius   245
36. rebuilders1. NORKRISTOFF Alexander (UAD)
2. ITAPASQUALON Andrea (CWG)
3. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
4. NEDVAN DER HOORN Taco (TJV)
5. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
6. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
  
luk   208
37. GewissEPOattack1. GERPOLITT Nils (ISN)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. ITABETTIOL Alberto (EF1)
4. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
5. NEDBOL Cees (SUN)
6. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
7. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
  
Clif   183
38. Polti1. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
2. SUIJACOBS Johan (MOV)
3. FRASENECHAL Florian (DQT)
4. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
5. FRABARDET Romain (ALM)
6. ITABETTIOL Alberto (EF1)
7. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
  
rojekk   152
39. les non miserables1. NEDBOL Cees (SUN)
2. GERDEGENKOLB John (LTS)
3. BELTEUNS Dylan (TBM)
4. BELTHEUNS Edward (TFS)
5. BELVERMEERSCH Florian (LTS)
6. USAMCCABE Travis (ISN)
7. FRACOQUARD Bryan (VCB)
  
les non miserables   151
40. Osiem gwiazd 1. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
2. SUIJACOBS Johan (MOV)
3. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
4. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
5. DENASGREEN Kasper (DQT)
  
Kubus fatalista   131
41. cbmbilbo1. NEDVAN BAARLE Dylan (INS)
2. AUSDURBRIDGE Luke (MTS)
3. GERBURGHARDT Marcus (BOH)
4. NEDLANGEVELD Sebastian (EF1)
  
cbmbilbo   98
42. jon ezeitza1. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
2. ITABETTIOL Alberto (EF1)
3. DENPEDERSEN Mads (TFS)
4. FRAMADOUAS Valentin (GFC)
5. FRAMOLARD Rudy (GFC)
6. GBRROWE Luke (INS)
7. FRAPETIT Adrien (TDE)
  
jon ezeitza   90
43. bziummmm1. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
2. DENASGREEN Kasper (DQT)
3. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
4. NZLSCULLY Tom (EF1)
5. NEDLINDEMAN Bert-Jan (TJV)
6. FRALEMOINE Cyril (COF)
  
pqr   85
43. JUSKI TEAM 1. DENASGREEN Kasper (DQT)
2. BELDECLERCQ Tim (DQT)
3. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
4. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
5. BELWYNANTS Maarten (TJV)
  
JUSKI   85
45. Sultans of Cycling1. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
2. FRASENECHAL Florian (DQT)
3. GERSCHACHMANN Maximilian (BOH)
4. SUIBISSEGGER Stefan (EF1)
5. AUSDURBRIDGE Luke (MTS)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. CZEVAKOC Petr (AFC)
  
zboro   78
46. Team 609561. GERRUTSCH Jonas (EF1)
2. CZEVAKOC Petr (AFC)
3. GERPOLITT Nils (ISN)
  
60956   37
47. MG Cycling1. BELVANMARCKE Sep (EF1)
2. BELDE VREESE Laurens (AST)
  
Maciuś   28
47. Anderis Cycling Project1. BELVANMARCKE Sep (EF1)
2. BELPHILIPSEN Jasper (UAD)
  
Anderis   28
49. Wpadzio Team1. FRAALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. BELTHEUNS Edward (TFS)
3. GERPOLITT Nils (ISN)
4. BELBEULLENS Cedric (SVB)
5. BELDE WINTER Ludwig (CWG)
  
wpadzio   19
50. Schleck łańcuch trafił1. FRAALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. BELWYNANTS Maarten (TJV)
3. SLOMEZGEC Luka (MTS)
4. AUTPOSTLBERGER Lukas (BOH)
5. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
6. GERKOCH Jonas (CCC)
  
Goalkeeper   17
51. they-might-be-giants1. FRAALAPHILIPPE Julian (DQT)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. NEDROOSEN Timo (TJV)
4. SUIJACOBS Johan (MOV)
5. BELDE VREESE Laurens (AST)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
they-might-be-giants   11
52. youthgonewild1. BELWELLENS Tim (LTS)
2. ITACOLBRELLI Sonny (TBM)
3. SLOMEZGEC Luka (MTS)
4. BELVAN ASBROECK Tom (ISN)
5. ITABASSO Leonardo (INS)
6. ITAMARCATO Marco (UAD)
7. ISREINHORN Itmar (ISN)
  
youthgonewild   10
53. Valverde Belmonte Farewell1. ITAVIVIANI Attilio (COF)
2. FRAHOFSTETTER Hugo (ISN)
3. BELDE WINTER Ludwig (CWG)
4. FINHENTTALA Joonas (TNN)
5. BELCAPIOT Amaury (SVB)
6. BELALLEGAERT Piet (COF)
  
elde   8
54. MsHK Žilina1. FRABARDET Romain (ALM)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
  
Saganator   2
55. Team Medelin1. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
  
Bananito   0
55. MERAVIGLIOSO1. GBRDOULL Owain (INS)
2. BELDECLERCQ Tim (DQT)
3. ESPVENTOSO ALBERDI Francisco Jose (CCC)
4. GERKNEES Christian (INS)
5. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
6. SLOPIBERNIK Luka (TBM)
  
wlodar   0
55. PaStKaz1. NEDBOL Cees (SUN)
2. BELTHEUNS Edward (TFS)
3. SUIHIRSCHI Marc (SUN)
4. BELPHILIPSEN Jasper (UAD)
5. FRAPETIT Adrien (TDE)
  
PaStKaz   0
55. WWW1. BELNAESEN Lawrence (ALM)
2. RSAJANSE VAN RENSBURG Reinardt (NTT)
3. NZLSCULLY Tom (EF1)
4. SWELUDVIGSSON Tobias (GFC)
5. AUTHALLER Marco (TBM)
6. GERWALSCHEID Maximilian (NTT)
  
albert1212   0
55. Pedro Squad1. CZESTYBAR Zdenek (DQT)
2. POLKWIATKOWSKI Michal (INS)
3. GERARNDT Nikias (SUN)
4. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
5. BELDE WILDE Gilles (SVB)
6. DENANDERSEN Soren Kragh (SUN)
  
Pedro   0
55. hurricane1. GBRDOULL Owain (INS)
2. SUIBISSEGGER Stefan (EF1)
3. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
4. FRADELAGE Mickael (GFC)
  
hurricane   0
55. CK Sokol Ledenice1. NEDVAN POPPEL Danny (CWG)
2. AUTPOSTLBERGER Lukas (BOH)
3. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
4. ITAKONYCHEV Alexander (MTS)
  
Busik   0
55. Sebkaaa Team1. DENPEDERSEN Mads (TFS)
2. NEDEEKHOFF Nils (SUN)
3. ITADAINESE Alberto (SUN)
4. COLALBA BOLIVAR Juan Diego (MOV)
5. ESTVAHTRA Norman (ISN)
6. GBRCAVENDISH Mark (TBM)
7. BELPHILIPSEN Jasper (UAD)
  
sebkaaa   0
55. ObiFujiTeam1. NEDNIEUWENHUIS Joris (SUN)
2. BELDEVENYNS Dries (DQT)
3. ESTVAHTRA Norman (ISN)
4. GERHOLLMANN Juri (MOV)
5. AUSGROVES Kaden (MTS)
  
obi   0